Answer:
$192
Explanation:
2400 / 48 = 50
50 * $3.84 = $192
First, find the unit price of the jelly. The unit cost of jelly is $0.08 per ounce. Next, find the total price of 2,400 oz by multiplying the unit price by the quantity. The total price is $192.
Hope this helps!
5.3m questions
6.9m answers