102k views
2 votes
If 15 ounces of candy cost $3.75 what is the price per unit

User Hovkar
by
8.6k points

2 Answers

2 votes

Answer:

0.25 per ounce

Explanation:

3.75 divided by 15 is 0.25

User Blakey
by
9.1k points
3 votes

Answer:

$0.25 per ounce

Explanation:

3.75 divided by 15 is 0.25

User Aultimus
by
8.2k points

No related questions found