Answer:
You will save $2 if you buy from Picture Perfect Pizza instead of Pizza Outpost.
Explanation:
First we need to find the unit rate of each pizza from each pizza place.
Picture Perfect Pizza: $3÷2 = $1.50
Pizza Outpost: $7÷4 = $1.75
Picture Perfect Pizza: $1.5 * 8 = $12
Pizza Outpost: $1.75*8 = $14