menu
Qammunity.org
Answers by Zyeek
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Answers by Zyeek
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Zyeek
Filter
User Zyeek
Recent activity
All questions
All answers
(TEST!!) Which algebraic rule describes the transformation of triangle ABC to A'B'C'? O T(-3,0) О Т(З, 0) O T(0,3) O T(0,-3)
answered
Jan 8, 2022
Mathematics
high-school
10
votes
65.8k
views
4. Select the sentences that are grammatically correct: (Select all that apply) Yo se lo doy a él. DÉl va a el parque. Las chicas son del sur. O Nosotros somos delos Estados unidos.
answered
Nov 21, 2021
Spanish
college
4
votes
153k
views
Por que pedro lemebel se atribuye a si mismo como cronista y no de novelista
answered
Sep 5, 2021
Spanish
high-school
5
votes
149k
views
The qualitative counterpart of validity and reliability in quantitative research, which includes credibility, transferability, and dependability, is known as _____.
answered
Aug 14, 2021
Mathematics
college
6
votes
67.5k
views
What tone would you use if you were reading the following excerpt to your class? Why would you choose that tone? What words make you choose that tone? A tiny pest just south of the U.S. border with a taste
answered
Jul 12, 2021
English
college
3
votes
104k
views
Which unit rate is the lowest price per ounce? Choice A: 6 ounces of raisins for $2.98 Choice B: 13 ounces of raisins for $7.18 Choice A Choice B The unit rates are equal. The unit rates cannot be determined.
answered
Apr 9, 2021
Mathematics
middle-school
4
votes
234k
views
Luna observed that in the last 12 issues of rise over run weekly 384 of the 960 pages contained an advertisement if there are 80 pages in this weeks edition how many pages can she predict will have advertisement
answered
Mar 28, 2021
Mathematics
middle-school
6
votes
52.2k
views
I need help with this one! Can anyone help me?
answered
Mar 3, 2021
Mathematics
middle-school
2
votes
210k
views
Read and choose the correct option to complete the sentence. Rentamos una habitación en ______ en costa rica. a. una caja b. una portera c. un hostal d. un personal <3
answered
Jan 21, 2021
Spanish
middle-school
5
votes
181k
views
A triangle with one angle equal to 75° could be an equilateral triangle true or false
answered
Jan 21, 2021
Mathematics
high-school
6
votes
131k
views
HELPPPP....Which of the following was a problem with urbanization? * A- Too many people moved to the rural areas B- There were not enough people to work in the factories C- There was a lack of housing
answered
Jan 9, 2021
History
high-school
5
votes
218k
views
What is the name of the variable that you change in an expiernment
answered
Nov 10, 2020
Chemistry
high-school
7
votes
101k
views
Which answer is correct
answered
Oct 30, 2020
Mathematics
middle-school
3
votes
180k
views
What are some disadvantages of using a word processor over a type writer?
answered
Oct 15, 2020
Computers and Technology
middle-school
4
votes
18.0k
views
Wall Welding Co. offers warranties on all products sold. Over the last several years, Wall’s warranty claims have approximated 3% of total sales. Wall’s currently has an Estimated Warranty Payable balance
answered
Apr 8, 2020
Business
high-school
3
votes
47.0k
views
What would be the atomic number of an atom that is composed of 15 protons and 18 neutron? 3 15 33 18
answered
Mar 19, 2020
Physics
middle-school
5
votes
90.3k
views
|-14| evaluate the following
answered
Jan 9, 2020
Mathematics
middle-school
3
votes
25.1k
views
PLEASE HELP! I NEED THE ANSWER NOW!! please 15 points Which of the following describes a linear function? A: It is V-shaped and passes through the origin. B: It is a straight line in one portion and a
answered
Dec 6, 2019
Mathematics
middle-school
6
votes
174k
views
Starting with the proximal tubule, order the structures listed below in terms of when they are encountered by filtrate as it travels out of the body.
answered
Jul 19, 2019
Biology
high-school
3
votes
40.1k
views
Ms. Hernanadez has $100 to spend on parking and admission to the zoo the parking will cost $7 and admission tickets will cost $15.50 per person including tax write and solve an equation that can be used
answered
Apr 29, 2019
Mathematics
middle-school
3
votes
50.8k
views
Page:
« prev
1
2
3
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Search Qammunity.org