menu
QAmmunity.org
Answers by Zvi Karp
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Answers by Zvi Karp
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Zvi Karp
Filter
User Zvi Karp
Recent activity
All questions
All answers
A certain brand of coffee comes in two sizes. An 11.3 -ounce package costs $3.68 . A 29.3 -ounce package costs $8.98 . Find the unit price for each size. Then state which size is the better buy based on
answered
Nov 8, 2017
Mathematics
middle-school
4
votes
53.0k
views
based on what she says and does in alice's adventures in wonderland, which best describes alice? a. she is silly and illogical, so she fits right in with the people she meets in wonderland. b. she is cautious
answered
Aug 29, 2017
English
high-school
7
votes
32.2k
views
Which sentence uses the correct pronoun? a. there were about ten people in line behind her. b. there were about ten people in line behind he. c. there were about ten people in line behind we. d. there
answered
May 13, 2017
English
high-school
7
votes
67.3k
views
Is the scientific name for a barn owl tyto alba
answered
Mar 11, 2017
Biology
high-school
2
votes
132k
views
Page:
« prev
1
2
3
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Search QAmmunity.org