menu
Qammunity.org
Answers by Zefick
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Answers by Zefick
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Zefick
Filter
User Zefick
Recent activity
All questions
All answers
Cost per mile is calculated by dividing Total Cost total miles. Using the notation P equals cost per mile C equals total cost and m equals total miles, show this relationship and algebraic equation form
answered
Nov 26, 2018
Mathematics
high-school
6
votes
4.9k
views
How do different types of political organizations emerge?
answered
Oct 7, 2018
History
high-school
3
votes
219k
views
1.What role did Marco Polo play in the age of exploration? a)He found the first sea route to Asia. b)He conquered native peoples in the Americas. c)He invented new tools and methods of navigation. d)He
answered
Oct 6, 2018
Geography
high-school
3
votes
29.6k
views
I need help ASAP!!!!!!
answered
Aug 10, 2018
English
middle-school
6
votes
1.1k
views
What do the orange and yellow spheres represent in this model of an atomic nucleus?
answered
Jul 22, 2018
Chemistry
college
3
votes
176k
views
Identify the human right that has been infringed on african-americans were barred playing baseball during the heights of segregation so they made their league
answered
Mar 3, 2018
English
high-school
6
votes
200k
views
PLEASE HELP! Each square on the grid represents 1 km2. What is the approximate area of this county park? A. about 35 km² to 45 km² B. about 50 km² to 60 km² C. about 65 km² to 75 km²
answered
Mar 1, 2018
Mathematics
middle-school
2
votes
65.7k
views
Write two mixed numbers between 3 and 4 that have a product between 9 and 12
answered
Oct 27, 2017
Mathematics
middle-school
6
votes
191k
views
Which unit rate is the lowest price per ounce? Choice A: 6 ounces of raisins for $1.49 Choice B: 13 ounces of raisins for $3.59 •Choice A •Choice B •The Unit rates are equal • The unit rates cannot be
answered
Aug 12, 2017
Mathematics
middle-school
0
votes
111k
views
Which of the following coping strategies involves having a positive attitude? A. obsessing about possible problems B. exercising often C. accepting that some things are uncontrollable D. procrastinating
answered
Mar 10, 2017
Geography
high-school
0
votes
232k
views
A dress marked $52.00 has a discount of 20%. How much is the discount? a. $13.00 b. $41.60 c. $10.40 d. $12.00
answered
Sep 14, 2016
Mathematics
high-school
7
votes
167k
views
Page:
« prev
1
2
3
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Search Qammunity.org