menu
QAmmunity.org
Questions by Zafer Ayan
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Questions by Zafer Ayan
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Questions by Zafer Ayan
Filter
User Zafer Ayan
Recent activity
All questions
All answers
last week, Jim worked h hours and earned $9 per hour. if he earned a total of $405, which equation can be used to find out how many hours Jim worked.
asked
Aug 6, 2018
Mathematics
middle-school
1
answer
5
votes
5.9k
views
In two or more complete sentences, compare the number of x-intercepts in the graph of f(x) =x2 to the number of x-intercepts in the graph of g(x) = x2 +2. Be sure to include the transformations that occurred
asked
Mar 13, 2018
Mathematics
college
2
answers
1
vote
36.9k
views
A 1700 sq ft house is advertised for sale at a price of $155,000. What is the cost per square foot?
asked
Feb 14, 2018
Business
high-school
2
answers
4
votes
175k
views
Jean adds 35 and 9. how can she solve using only equations to model her thinking?
asked
Nov 4, 2017
Mathematics
middle-school
2
answers
3
votes
111k
views
What element behaves MOST like magnesium? A) S B) Si C) Sn D) Sr
asked
Feb 13, 2017
Physics
middle-school
2
answers
3
votes
118k
views
Does it matter what order you put the alleles in? Like Bb and bB?
asked
Nov 27, 2016
Biology
high-school
2
answers
0
votes
122k
views
Page:
« prev
1
2
3
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Search QAmmunity.org