menu
Qammunity.org
Answers by ZXynK
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Answers by ZXynK
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by ZXynK
Filter
User ZXynK
Recent activity
All questions
All answers
Stay Safe Have a great year when it says __ times the sum of 4 and 9 what does that mean 3
answered
Apr 7, 2022
Arts
high-school
12
votes
64.8k
views
What is the meaning of consecutive?
answered
Feb 24, 2022
English
college
6
votes
172k
views
An iPad is priced at $420. There is a 6% sales tax rate. What is the sales tax for iPad in dollars and cents?
answered
Nov 12, 2021
Mathematics
high-school
3
votes
129k
views
Based on the Four Noble Truths, which of the following statements would most Buddhists believe are true? Select the two that apply. O.In order to end suffering, people must end the cycle of rebirth. O.
answered
Oct 29, 2021
Social Studies
high-school
4
votes
101k
views
What is 15 divided by 7.4?
answered
Aug 18, 2021
Mathematics
college
5
votes
185k
views
Calculate the unit rate (price per box) $12 for 5 boxes
answered
Jul 10, 2021
Mathematics
college
5
votes
111k
views
Which of the following sentences uses commas correctly? a The Jaguars, are the best team in the league, aren't they? b The Jaguars are the best team, in the league aren't they? c The Jaguars are the best
answered
Jun 20, 2021
English
high-school
5
votes
89.2k
views
Emma and Anna went to the market to buy 25 fruits. Emma bought a few apples which cost $2 each, and Anna bought some oranges which cost $3 each. If their combined total is $60, how many oranges did Anna
answered
Jun 19, 2021
Business
high-school
4
votes
123k
views
Please help I am stuck
answered
Jun 9, 2021
History
middle-school
4
votes
223k
views
Identify two benefits of exercise for each of the three areas of health; physical, mental/emotional, and social
answered
May 8, 2021
Health
middle-school
3
votes
202k
views
How has the culture of Africa been impacted by the legacy of colonization?
answered
Apr 22, 2021
Geography
middle-school
3
votes
150k
views
You roll a fair 6-sided die.What is P(5)
answered
Apr 14, 2021
Mathematics
middle-school
0
votes
125k
views
Write an expression for "b divided by 6"
answered
Mar 26, 2021
Mathematics
middle-school
3
votes
67.5k
views
How does nationalism provoke rebellions and violence? Give examples of how this has happened anywhere in the world, in any era.
answered
Feb 25, 2021
History
high-school
5
votes
137k
views
Jenna reads $14$ pages in $28$ minutes. At this rate, how many pages does she read in $50$ minutes?
answered
Jan 26, 2021
Mathematics
middle-school
2
votes
17.4k
views
Please Help mee!!!!
answered
Jan 25, 2021
History
college
5
votes
125k
views
Determine the normal force for a laundry basket with a mass of 4.8 kg in each of the following situations (a) at rest on a horizontal surface N (b) at rest on a ramp inclined at 12° above the horizontal
answered
Aug 27, 2020
Physics
high-school
3
votes
190k
views
In the first quadrant, you start at 1,2 and move 3 units. What point will you end up on? Please help immediately.
answered
Feb 8, 2020
Mathematics
middle-school
3
votes
57.9k
views
Find the area of the composite figure and round the nearest tenth
answered
Jan 30, 2020
Mathematics
middle-school
7
votes
40.1k
views
Each hard rock café goes through a complete change of ________ every 5-7 years.
answered
Nov 23, 2019
Chemistry
college
0
votes
7.0k
views
Page:
« prev
1
2
3
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Search Qammunity.org