menu
QAmmunity.org
Answers by ZAhmed
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Answers by ZAhmed
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by ZAhmed
Filter
User ZAhmed
Recent activity
All questions
All answers
24% of what number is 6?
answered
Jun 1, 2022
Mathematics
high-school
1
vote
22.6k
views
What was an outcome of the wars for independence in Latin Americans
answered
Apr 15, 2022
History
college
4
votes
88.6k
views
Guys please help me with this question, I’d appreciate it a lot
answered
Mar 28, 2022
Mathematics
high-school
4
votes
161k
views
the ratio of red and green marbles in a box are 3;7 how many marbles are in the box if there are 20 fewer red marbles than blue?
answered
Mar 22, 2022
Mathematics
middle-school
7
votes
38.9k
views
the ratio of red and green marbles in a box are 3;7 how many marbles are in the box if there are 20 fewer red marbles than blue?
answered
Mar 22, 2022
Mathematics
middle-school
7
votes
38.9k
views
the ratio of red and green marbles in a box are 3;7 how many marbles are in the box if there are 20 fewer red marbles than blue?
answered
Mar 22, 2022
Mathematics
middle-school
7
votes
38.9k
views
Based on the video excerpt, what was Reagan’s purpose for giving this speech? Check all that apply
answered
Jan 11, 2022
English
college
6
votes
27.6k
views
What would you pay for a bond that pays an annual coupon of $70, paid semiannually, par value, matures in 6 years, and has a yield to maturity of 8%
answered
Oct 30, 2021
Business
college
3
votes
65.9k
views
What is the result when the number 12 is increased by 25%?
answered
Sep 15, 2021
Mathematics
middle-school
4
votes
125k
views
Which of the following linear equations has the steepest slope?
answered
Jul 18, 2021
Mathematics
middle-school
2
votes
127k
views
The longest mountain range in Utah is Group of answer choices A: The La Sal Mountains B: The Wasatch Mountains C: The Uintas D: They Henry Mountains
answered
Jul 12, 2021
Geography
high-school
4
votes
193k
views
If someone orders 250 pens and 250 pencils. The pens cost 11 cents more than the pencils. The total was $42.50. What is the cost of each pen and pencil?
answered
Jun 18, 2021
Mathematics
high-school
4
votes
84.1k
views
Me acordé ___ una cita que tuve ese día.
answered
May 29, 2021
Spanish
high-school
4
votes
33.5k
views
Which of the following contributed most to early people’s ability to produce food? a. hunting of wild herds c. the ability to make fire b. the end of the Ice Age d. metal tools
answered
Apr 26, 2021
History
college
5
votes
37.4k
views
Paul and Emilka are caught in their car during a winter storm. What is the best action for staying safe? 1) Open all windows to improve ventilation. 2)Walk to safety to improve rescue potential. 3) Stay
answered
Mar 20, 2021
Health
college
5
votes
33.8k
views
Write a compound inequality like 1 3.
answered
Mar 14, 2021
Mathematics
high-school
2
votes
219k
views
Someone that knows geometry I’m stressed because I don’t know
answered
Mar 1, 2021
Mathematics
high-school
2
votes
28.3k
views
Read the paragraph, which is a summary of a slave narrative by Olaudah Equiano. [1] Robert King was a Quaker merchant and a kind man, and he treated Equiano well. [2] He used Equiano to work at a number
answered
Dec 17, 2020
English
middle-school
2
votes
39.5k
views
Help please 10 points
answered
Aug 12, 2020
Social Studies
middle-school
5
votes
131k
views
Liu deposited $3,500 into a savings account 2 years ago. The simple interest rate is 4%. How much money did Liu earn in interest? What would the account earn in 10 years?
answered
Feb 18, 2020
Mathematics
middle-school
4
votes
63.0k
views
Page:
« prev
1
2
3
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Search QAmmunity.org