menu
QAmmunity.org
Answers by Yifei
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Answers by Yifei
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Yifei
Filter
User Yifei
Recent activity
All questions
All answers
julie buys 2kg of apples and 7kg of pears £12.70. the pears cost £1.30 per kilogram what is the price per kilogram of the apples? show your working out
answered
Jan 8, 2018
Mathematics
high-school
1
vote
54.6k
views
identify two examples of parallelism in the speech. how does lincoln use parallel structure to persuade the audience to accept his message?
answered
Jul 19, 2017
English
high-school
7
votes
216k
views
Page:
« prev
1
2
3
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Search QAmmunity.org