menu
QAmmunity.org
Questions by Yannick Wurm
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Questions by Yannick Wurm
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Questions by Yannick Wurm
Filter
User Yannick Wurm
Recent activity
All questions
All answers
Laura paid $27 for three books. If all of the books cost the same, how much did one book cost?
asked
Jan 6, 2020
Mathematics
middle-school
2
answers
1
vote
79.2k
views
A rhombus has diagonals 500 yd and 800 yd in length. Find the area in square miles.
asked
Aug 7, 2019
Mathematics
middle-school
1
answer
0
votes
65.4k
views
Tomas is preparing a grocery budget for his restaurant. He knows that he uses a 10-pound bag of onions in 3 days. A 10-pound bag of onions costs $9.50. Which strategies can Tomas use to determine his budget
asked
Jun 7, 2019
Mathematics
middle-school
1
answer
1
vote
227k
views
The GDP of Brazil in 2008 was roughly 1.6 trillion. how do you write this in scientific notation?
asked
Jan 10, 2019
Mathematics
middle-school
2
answers
3
votes
12.7k
views
The knights of labor hoped it could gain improvements for workers primarily through
asked
Sep 7, 2018
History
high-school
1
answer
3
votes
181k
views
Page:
« prev
1
2
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
6.5m
questions
8.6m
answers
Search QAmmunity.org