menu
QAmmunity.org
Questions by TwoLeftFeet
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Questions by TwoLeftFeet
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Questions by TwoLeftFeet
Filter
User TwoLeftFeet
Recent activity
All questions
All answers
Wich is an example of multiplicative identityA. a×1=aB. a+0=aC. a+(-a)=0orD. a×1/a=1
asked
Oct 10, 2023
Mathematics
college
1
answer
1
vote
110k
views
Use to rotate 90° clockwise. Identify the transformed vector.
asked
Jul 23, 2023
Mathematics
high-school
1
answer
4
votes
167k
views
Please answer asap, it's really important
asked
May 22, 2023
Physics
college
2
answers
22
votes
26.2k
views
Need answer pizza ???
asked
Oct 26, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
9
votes
146k
views
Which would qualify as a euphemism for the main topic of this passage, the spread of MDR-TB? A) the global pandemic B) the uncomfortable situation C) the potential health disaster Eliminate D) the dangerous
asked
Jun 22, 2022
English
high-school
1
answer
1
vote
79.5k
views
The original price for the TV at Best Buy was $600, but the new price is $360. What is the percent of change?
asked
Jun 19, 2022
Mathematics
college
2
answers
8
votes
162k
views
Which of the following is not a component of a virus
asked
May 21, 2022
Biology
high-school
2
answers
22
votes
131k
views
Which of the following is not a component of a virus
asked
May 21, 2022
Biology
high-school
2
answers
22
votes
131k
views
Which of the following is not a component of a virus
asked
May 21, 2022
Biology
high-school
2
answers
22
votes
131k
views
DESCRIBE a place you loved as a child. Remember you must connect your description to the 5 senses using imagery and figurative language. The reader should be able to paint a picture in their mind with
asked
May 11, 2022
English
high-school
1
answer
14
votes
223k
views
Pls help thank u very much
asked
Dec 10, 2021
History
middle-school
1
answer
0
votes
215k
views
Juan has been diagnosed with prediabetes. He is less likely to develop type 2 diabetes if he decides to lose weight, exercise 2.5 hours a week, eat a plant-based, heart-healthy diet, and meet with a health
asked
Oct 27, 2021
Health
college
1
answer
5
votes
65.0k
views
Ben and Roberto each own stores that sell video games. A) Ben’s Game World is having a sale on video games. The store is offering a sale pack of 4 video games for $43.80. What is the unit price of a video
asked
Oct 18, 2021
Mathematics
middle-school
1
answer
0
votes
192k
views
What is the theme of kingdom keepers Disney after dark
asked
Aug 28, 2021
English
middle-school
2
answers
3
votes
186k
views
The costs of a company are represented by the function C(x)=2.6x+23,400. Its revenues are represented by the function R(x)=2.8x. Find the function that represents the company's profits.
asked
Aug 22, 2021
Mathematics
middle-school
1
answer
2
votes
127k
views
Hi! Do you have any suggestions of what to do for a headache from looking at a screen too long? I do online school due to the pandemic and I am looking at my computer atleast 14-18 hours a day. This leaves
asked
Aug 9, 2021
Health
high-school
2
answers
0
votes
52.1k
views
A large bag of rice weighs 5 kilograms. What is its weight in grams?
asked
Aug 1, 2021
Physics
college
1
answer
2
votes
149k
views
A liquid that occupies a volume of 9.0 L has a mass of 7.2 kg. What is the density of the liquid in kg/L
asked
May 19, 2021
Chemistry
high-school
1
answer
4
votes
21.9k
views
Which number is below is divisible by 4?
asked
May 16, 2021
Mathematics
college
1
answer
1
vote
217k
views
What is the equation of the line containing the points (3,1), (9,3) and (27,9)
asked
Sep 24, 2020
Mathematics
middle-school
2
answers
5
votes
98.4k
views
Page:
1
2
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.7m
questions
7.4m
answers
Search QAmmunity.org