menu
QAmmunity.org
Answers by Trey Gramann
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Answers by Trey Gramann
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Trey Gramann
Filter
User Trey Gramann
Recent activity
All questions
All answers
Which parts of this excerpt from Mark Twain's "The £1,000,000 Bank-Note" contain hyperbole?
answered
Jun 7, 2020
English
high-school
6
votes
219k
views
PLEASE HURRY!!!!!!!!!!!!The football star visited the school and he explained how much he values his education then he encouraged the students to stay in school and told them to set strict goals for themselves.
answered
May 19, 2020
English
middle-school
1
vote
172k
views
This is a puncture Poke holes is a page Shine light through them Photograph through it Draw through holes Project through holes Draw what you can see through the holes Can anybody tell me what everything
answered
May 2, 2020
Arts
middle-school
2
votes
118k
views
Which of the following is true about a scientific theory A. A theory can never be changed B. A theory can be changed to explain new observations or experimental results C. A theory can be formed after
answered
Feb 17, 2020
Chemistry
middle-school
4
votes
142k
views
PLEASE HELP ASAP! I just need a conclusion paragraph for the essay below. I only need 3-4 sentences and I already have one down. The essay is based on "The Necklace" by Guy de Maupassant. If you see any
answered
Oct 29, 2019
English
high-school
3
votes
225k
views
Which of the following would specialize on helping patients recovering from illness with pain management A. Personal care aid B. Nurse practitioner C. Physical therapist D. Occupational therapist
answered
Jul 29, 2019
Health
middle-school
0
votes
181k
views
Rawls lunch was 4.52 if he pay with a 20 dollar bill how much change he get back
answered
Apr 6, 2019
Mathematics
high-school
3
votes
53.6k
views
A boy has twice as many nickels as he has pennies, and he has 5 less dimes than nickels. If he has $4.46 in all, how many coins of each kind does he have?
answered
Nov 25, 2018
Mathematics
middle-school
2
votes
75.9k
views
The cost for 3 shirts is $19.50. Find the unit rate of cost per shirt.
answered
Jul 9, 2018
Mathematics
high-school
5
votes
169k
views
The nurse enters the hospital room and finds the patient is not breathing. the patient has
answered
Apr 21, 2018
Health
high-school
6
votes
171k
views
3/7r + 5/8s when r = 14 and s = 8
answered
Mar 13, 2018
Mathematics
middle-school
1
vote
132k
views
Jane went to the grocery store with $10 in her pocket. She wants to purchase as many 12-packs of soda that she can. One 12-pack costs $3.20 and the sales tax is 8%. How many 12-packs can Jane purchase?
answered
Feb 24, 2018
Mathematics
middle-school
3
votes
154k
views
Add 6/7 + 80/9 . Enter your answer below as an improper fraction in lowest terms, using the slash ( / ) as the fraction bar.
answered
Feb 18, 2018
Mathematics
high-school
5
votes
26.8k
views
List the following fractions in order of value from largest to smallest please. 4/3 9 1/2 3 0 7/2 15 1/8 32/3 1/4 1 1/2 3 3/4
answered
Nov 2, 2017
Mathematics
middle-school
2
votes
111k
views
The process of maintaining internal stability is a central concept of human physiology and is called? User: The prediction of the outcome of a disease is called?
answered
Jan 23, 2017
Biology
high-school
1
vote
213k
views
Three different type of geography
answered
Jul 18, 2015
Geography
middle-school
7
votes
136k
views
Page:
« prev
1
2
3
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Search QAmmunity.org