menu
QAmmunity.org
Answers by Trantor
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Answers by Trantor
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Trantor
Filter
User Trantor
Recent activity
All questions
All answers
Zach grew at a rate of 3.5 centimeters per month. At 4 years old, is that was 90 centimeters tall. At this rate, how long was it before Zack was 132 centimeters tall?
answered
Apr 10, 2018
Mathematics
middle-school
2
votes
111k
views
You are serving bratwurst and hamburgers at your annual picnic. You want at least three bratwursts or hamburgers for each of your 50 guests. Bratwursts cost $1.25 each and hamburgers $0.95 each. Your budget
answered
Mar 12, 2018
Mathematics
high-school
2
votes
153k
views
Choose all that apply. Light _____. travels in transverse waves cannot travel through a vacuum slows down when traveling through denser substances speeds up when traveling through more dense substances
answered
Jan 11, 2018
Physics
high-school
5
votes
191k
views
Which is bigger 30% or 4/15 ?
answered
Oct 21, 2017
Mathematics
high-school
1
vote
202k
views
Penelope keeps the suitors at bay for how many years with her weaving scheme.
answered
Aug 12, 2017
English
high-school
0
votes
114k
views
How can you use the "religious toleration" in a sentence?
answered
Jun 21, 2017
Social Studies
middle-school
1
vote
28.8k
views
20% of 90, and i have to show workings out
answered
Feb 12, 2017
Mathematics
high-school
4
votes
232k
views
Find the unit rate with the second given unit in the denominator. $67.50 for 9 pizzas A.$15/pizza B.7.50pizza/$ C.15pizza/$ WORTH 8 POINTS!!!! D.$7.50/pizza
answered
Mar 3, 2016
Mathematics
middle-school
5
votes
20.7k
views
Page:
« prev
1
2
3
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
8.4m
questions
11.1m
answers
Search QAmmunity.org