menu
QAmmunity.org
Answers by TjeerdJan
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Answers by TjeerdJan
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by TjeerdJan
Filter
User TjeerdJan
Recent activity
All questions
All answers
Can you please help me?!!!
answered
Dec 4, 2021
Mathematics
high-school
5
votes
126k
views
Please help me with this
answered
Nov 28, 2021
Mathematics
middle-school
1
vote
21.8k
views
Read this editorial: Our community has done a wonderful job of creating and participating in forward-thinking eco-centered recycling programs for many years. It’s time we took the next step and considered
answered
Nov 14, 2021
English
high-school
0
votes
126k
views
What is the answer to this question.
answered
Oct 28, 2021
Social Studies
college
7
votes
202k
views
Put these numbers in order from greatest to least. 1 6/8,-10/25,-18/25,1
answered
Sep 28, 2021
Mathematics
college
6
votes
17.2k
views
Why it is important for countries in SW Asia to specialize in the production of certain goods.
answered
Sep 21, 2021
Social Studies
high-school
3
votes
18.3k
views
Which measures would be the side lengths of a right triangle? OA) 2 cm, 5 cm, 7 cm OB) 9 cm, 14 cm, 17 cm OC) 7 cm, 17 cm, 24 cm OD) 5 cm, 12 cm, 13 cm
answered
Aug 31, 2021
Mathematics
middle-school
7
votes
54.7k
views
Which of the following types of training would most likely be required for a forest technician? A. genetic analysis B.animal physiology C.plant life cycles D.Menghting
answered
Jun 26, 2021
Biology
middle-school
4
votes
64.9k
views
About 60 percent of households in the world had internet access in 2018. In V 2013, about 10 percent of households in Africa had internet access. Househlde internet access grew by more than 30 percent
answered
Jun 8, 2021
History
high-school
4
votes
56.7k
views
2"&!)3(_(*(4(4(*+*("_3
answered
Jun 2, 2021
Mathematics
high-school
6
votes
233k
views
Falling Down Co.'s relevant range of activity is 55,000 units to 65,000 units. When it produces and sells 60,000 units, its costs per unit are as follows: Per unit cost: Direct materials $1.80 Direct labor
answered
May 15, 2021
Business
college
2
votes
147k
views
You spent $88 buying two shirts at Macy's along with two scarves that cost $30.00. If s is the cost of the shirt, and the equation representing the purchase is: 2s + 30.00 = 88. What is the cost of the
answered
Apr 11, 2021
Mathematics
high-school
2
votes
108k
views
Brittany has a small office in a professional building. She has a set monthly lease payment that has been calculated to include maintenance of the common areas in the building, such as the restroom and
answered
Apr 9, 2021
Social Studies
high-school
2
votes
42.6k
views
I need help with this please ASAP!!!!!!!
answered
Jan 10, 2021
Mathematics
middle-school
7
votes
117k
views
At how many points does the graph of the function below intersect the x- axis? y = 4x^2 - 6x + 1
answered
Dec 26, 2020
Mathematics
high-school
1
vote
120k
views
Which do you think is more important to child development. Nature or nurture? Help asap!!!
answered
Sep 2, 2020
History
middle-school
2
votes
184k
views
Using two points on the line how many different ways can you name line n
answered
Sep 23, 2019
Mathematics
middle-school
3
votes
222k
views
In the conclusion, the reminder that Wiesel is a holocaust survivor helps reestablish_______? A. Contrast B. Logos C. Pathos D. Ethos
answered
Jul 16, 2019
English
high-school
4
votes
44.4k
views
Why is the nucleus considered the command center of the cell?
answered
Dec 20, 2018
Biology
high-school
6
votes
22.3k
views
In a classroom of 33 students, the ratio of boys girls is 3:8. How many boys are in the class?
answered
Jul 16, 2018
Mathematics
middle-school
4
votes
19.9k
views
Page:
« prev
1
2
3
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Search QAmmunity.org