menu
QAmmunity.org
Answers by Thallius
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Answers by Thallius
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Thallius
Filter
User Thallius
Recent activity
All questions
All answers
15% of $9 is $______
answered
Mar 10, 2022
Mathematics
high-school
5
votes
148k
views
Many people believe that Arthur Miller's play is really an attack on
answered
Feb 8, 2022
English
college
4
votes
224k
views
HELP ! NOW PLEASE AND THANK YOU
answered
Dec 12, 2021
Biology
college
3
votes
133k
views
Abhasra bought nine fancy pens for a total of $44.01. How much did each pen cost? A.) $4.21 B.) $4.89 C.) $4.42 D.) $396.09
answered
Oct 13, 2021
Mathematics
college
0
votes
213k
views
Type the ONE missing word in Spanish that is needed to complete the sentence. Me gusta cocinar. (yo) ______________ a cocinar comida mexicana manana. I like to cook. I'm going to cook Mexican food tomorrow.
answered
Sep 6, 2021
Spanish
high-school
1
vote
105k
views
Soame Jenyns pointed out that many British subjects paid taxes directly to the British government, but were still unable to vote. Which of the following combinations does this represent?
answered
Aug 28, 2021
History
high-school
2
votes
2.8k
views
Two parallel lines are crossed by a transversal. Parallel lines x and y are cut by transversal w. On line x where it intersects with line w, 4 angles are created. Labeled clockwise, from uppercase left,
answered
Jul 30, 2021
Mathematics
high-school
3
votes
161k
views
If y = –2 whenx 1, find xwhen y = 4
answered
Jul 15, 2021
Mathematics
high-school
4
votes
145k
views
Fredo pays 79.65 for twenty-seven 17 count boxes of granola bars. How much does 1 box of granola bars cost?
answered
Jun 13, 2021
Mathematics
college
2
votes
169k
views
According to Swift, why do poor women commit infanticide? They are ashamed of having an illegitimate child. They are ashamed of having a girl. The government wants to make them breeders. They are unable
answered
Mar 29, 2021
English
high-school
5
votes
232k
views
(EASY!!) What is the name for this structure?
answered
Mar 13, 2021
Chemistry
high-school
4
votes
36.7k
views
Essay explaining the importance of having a good friend
answered
Feb 5, 2021
English
middle-school
1
vote
224k
views
Paul, Colin and Brian are waiters. One night the restaurant earns tips totalling £77.40. They share the tips in the ratio 1:3:5. How much more does Brian get over Paul?
answered
Dec 7, 2020
Mathematics
middle-school
1
vote
176k
views
In 2011, the Senate Judiciary Committee was considering Patty Shwartz, from New Jersey, as a judicial candidate for the Third Circuit. New Jersey Senator Robert Menendez was given the opportunity to express
answered
Aug 21, 2020
Social Studies
high-school
4
votes
17.4k
views
Im even worse at this
answered
Jul 27, 2020
Mathematics
college
0
votes
52.0k
views
A piece of ribbon is cut into two shorter pieces in the ratio 2.8:1.25. The divfference in the length of the two shorter pieces is 80.6 centimmeters. What is the length of the original piece of ribbon?
answered
Feb 23, 2020
Mathematics
middle-school
3
votes
12.4k
views
Describe the differences you see in the three types of muscle tissues hbs
answered
Oct 15, 2019
Biology
college
5
votes
51.1k
views
What is the value of x? Enter your answer in the box. x =
answered
Sep 30, 2019
Mathematics
middle-school
1
vote
27.0k
views
Write an equation and solve. Round to the nearest hundredth where necessary. What percent of 24 is 30?
answered
Jan 24, 2019
Mathematics
college
4
votes
94.3k
views
Which of the following rivers is the longest in North America? Columbia River Mississippi River St. Lawrence River Colorado River
answered
Dec 29, 2018
Geography
high-school
2
votes
53.8k
views
Page:
« prev
1
2
3
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Search QAmmunity.org