menu
QAmmunity.org
Questions by Swajak
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Questions by Swajak
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Questions by Swajak
Filter
User Swajak
Recent activity
All questions
All answers
A 2-cup bottle of glass cleaner costs $7.84. What is the price per fluid ounce?
asked
Mar 16, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
3
votes
116k
views
On what basis is did al-qaeda most likely choose its first American bombing target
asked
Jan 1, 2022
History
college
1
answer
3
votes
221k
views
True/False Bench Press And/Or Push-ups are exercises good for the pectorals. Explain
asked
Dec 16, 2021
Health
college
1
answer
3
votes
113k
views
NEED HELP ASAP!!!!!!!!!!!!!!! How did new weapons change combat during the Civil War? In what different ways did people in the North react to the Emancipation Proclamation? Please do not copy from anywhere
asked
Jan 9, 2021
English
high-school
1
answer
3
votes
108k
views
Which sequence of transformations shows that triangle A is congruent to triangle B? A: Translate it 10 units to the left,and then rotate it 90 degrees clockwise about the origin B: Reflect it over the
asked
Jun 19, 2020
Mathematics
middle-school
2
answers
4
votes
3.0k
views
Does the following statement describe a function of DNA, a function of RNA, a function of both DNA and RNA, or a function of neither DNA nor RNA? It takes the message for amino acid order for proteins
asked
Mar 25, 2020
Social Studies
middle-school
2
answers
0
votes
39.3k
views
Which best summarizes Ida Tarbell’s assessment of Standard Oil? The company was appreciated in its community. The company was interested in cooperating with other businesses. The company was ruthless
asked
Mar 8, 2020
History
middle-school
2
answers
5
votes
147k
views
which equation below models the number of years (y) Ariana must leave the money in the account to reach her goal?
asked
Mar 1, 2020
Mathematics
middle-school
2
answers
5
votes
121k
views
Who did the nineteenth amendment allow
asked
Feb 16, 2019
History
middle-school
1
answer
1
vote
190k
views
Find the product of (5.2 · 10-6) and (8 · 103).
asked
Jan 18, 2019
Mathematics
high-school
2
answers
5
votes
68.0k
views
Ming-Li spent $15 at the movies. She than earned $30 babysitting. She spent $12 at the bookstore. She now has $18 left. How much money did Ming-Li have to began with
asked
Sep 7, 2018
Mathematics
college
1
answer
4
votes
4.3k
views
What is the median of the data displayed in this box-and-whisker plot? 84.0 99.5 113.0 143.0
asked
Aug 7, 2018
Mathematics
high-school
2
answers
1
vote
79.6k
views
How do I outline any argumentative essay?
asked
Aug 2, 2018
English
high-school
1
answer
2
votes
144k
views
What questions are unanswered about the lod mosaic ?
asked
Jul 10, 2018
Arts
college
2
answers
2
votes
196k
views
Which statement is true about potentially hazardous foods?
asked
Jul 8, 2018
Arts
high-school
1
answer
1
vote
119k
views
If you were a specialist working National Security Agency your main job would likely be
asked
Aug 13, 2017
History
high-school
2
answers
0
votes
10.1k
views
How did the Spanish language change over time? A. People from many Spanish-speaking countries added new words and different pronunciation. B. People mixed it with French. C. It hasn't changed in anyway.
asked
Jun 18, 2017
Spanish
high-school
2
answers
3
votes
184k
views
How did the development of colonial governments lead to the American Revolution? People in the colonies wanted to get rid of government altogether. People in the colonies became more supportive of the
asked
May 4, 2016
History
high-school
1
answer
2
votes
1.1k
views
Page:
« prev
1
2
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Search QAmmunity.org