menu
QAmmunity.org
Questions by Sheinis
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Questions by Sheinis
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Questions by Sheinis
Filter
User Sheinis
Recent activity
All questions
All answers
Ethan wants to put a fence around his vegetable garden. The garden is 30 feet wide and 15 feet long. If the total cost of the fence is $810, what is the unit price of the fence per foot?
asked
Jun 2, 2017
Mathematics
middle-school
1
answer
5
votes
117
views
Which of the following would be an effective way to let a national producer of children’s toys know that its products are substandard? a. Consumers could file complaints with the FTC. b. all of the above
asked
Jan 14, 2017
Business
high-school
1
answer
1
vote
131k
views
Page:
« prev
1
2
3
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Search QAmmunity.org