menu
QAmmunity.org
Questions by Sharunas Bielskis
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Questions by Sharunas Bielskis
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Questions by Sharunas Bielskis
Filter
User Sharunas Bielskis
Recent activity
All questions
All answers
From “Labour” by Thomas Carlyle The latest Gospel in this world is, Know thy work and do it. “Know thyself”: long enough has that poor “self” of thine tormented thee; thou wilt never get to “know” it,
asked
Jul 9, 2021
English
high-school
1
answer
4
votes
36.3k
views
I need to find the derivative. I’m not very good at this so I am answer asap would be sosososo helpful
asked
Jun 13, 2021
Mathematics
high-school
1
answer
5
votes
75.2k
views
Use the data in the table below. Estimated Life Expectancy from birth, in years, in the United States in 2001, 2002 by race and sex. Year All races: Male All races: Female White White: Male White: Female
asked
May 16, 2021
Spanish
middle-school
2
answers
0
votes
69.1k
views
How would I simplify (3 sqrt -5 + 2)(4 sqrt -12 – 1)
asked
Mar 8, 2021
Mathematics
college
2
answers
4
votes
234k
views
Convert the decimal 3.88888… to a fraction. A. 39⁄8 B. 38⁄99 C. 38⁄9 D. 8⁄9
asked
Nov 18, 2020
Mathematics
middle-school
1
answer
2
votes
108k
views
What finger is used to key letter c
asked
Aug 24, 2020
Computers and Technology
middle-school
2
answers
3
votes
51.5k
views
Help plz!!!! I really need this question fast
asked
Sep 7, 2019
Mathematics
high-school
2
answers
5
votes
121k
views
a recipe for one batch of cookies calls 1 1/2 cups of flour how many cups of flour are needed for 3 batches
asked
Jul 19, 2019
Mathematics
middle-school
1
answer
5
votes
164k
views
Ryan biked from home to school in 1/5 of an hour. His speed was 10 mph. How far apart are his school and his house?
asked
May 1, 2019
Mathematics
middle-school
2
answers
4
votes
185k
views
Which statement best describes the location of Southwest Asia?
asked
Apr 19, 2019
Social Studies
college
2
answers
4
votes
100k
views
Lynn is trying to fine the best deal on bananas. Two grocery stores each have the fruit on sale. Store A has bananas 2 pounds for $0.88. Store B has bananas 5 pounds for $2.50. What is the cost per pound
asked
Apr 10, 2019
Mathematics
high-school
1
answer
5
votes
63.4k
views
What is the value of −2{42 + (12)2}
asked
Jan 11, 2019
Mathematics
high-school
1
answer
4
votes
24.6k
views
A loaf of bread originally priced at $3.49 has been discounted 10% what is the price now?
asked
Nov 7, 2018
Mathematics
middle-school
2
answers
3
votes
140k
views
Give the value of 'a' in terms of 'b' and 'c' from the following expression: -2a+6b = 6c
asked
Oct 23, 2018
Mathematics
high-school
1
answer
0
votes
175k
views
Write a conversation--either real or imaginary--which contains at least five questions. Practice using punctuation and paragraph form for direct quotation.
asked
Apr 25, 2018
English
middle-school
2
answers
0
votes
147k
views
Which of the following would not be addressed in an EAP? A. What to do if there is an influenza outbreak B. What to do in case of a fire C. What to do in case of a toxic material release D. What to do
asked
Apr 2, 2018
Advanced Placement (AP)
high-school
1
answer
1
vote
123k
views
Which describes the third and final stage of stress
asked
Feb 17, 2018
Health
high-school
2
answers
1
vote
173k
views
Page:
« prev
1
2
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Search QAmmunity.org