menu
QAmmunity.org
Answers by Roychri
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Answers by Roychri
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Roychri
Filter
User Roychri
Recent activity
All questions
All answers
Sylvie bought 13 bagels and a container of cream cheese.Each bagel cost the same price.The cream cheese cost $2.95.Sylvie spent a total of $7.50.What was the cost of each bagel?Explain your thinking.
answered
Aug 19, 2016
Mathematics
middle-school
4
votes
73.2k
views
Page:
« prev
1
2
3
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
8.1m
questions
10.7m
answers
Search QAmmunity.org