menu
QAmmunity.org
Answers by Reima
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Answers by Reima
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Reima
Filter
User Reima
Recent activity
All questions
All answers
Shawn had $23 to spend on six notebooks. After buying them she had $11. How much did each notebook cost
answered
Dec 28, 2018
Mathematics
middle-school
4
votes
232k
views
How do you simplify this
answered
Oct 11, 2018
Mathematics
middle-school
5
votes
177k
views
How many variable terms are in the expression 3x3y + 5xz − 4y + x − z + 9?
answered
Jun 17, 2018
Mathematics
middle-school
1
vote
126k
views
Team-teaching refers to the practice of A. two or more teachers joining together to teach the curriculum. B. one teacher joining a team of teachers already working to develop new curriculum. C. one teacher
answered
May 8, 2018
English
high-school
3
votes
152k
views
Johns mathematics teacher drew a triangle that had 70° angle and a 20° angle. What is the measure of the third angle in the triangle? A.90° B.180° C.60 D.10 Please do hurry, thank you!
answered
Feb 16, 2018
Mathematics
middle-school
2
votes
131k
views
Directions: Answer the questions following each of the readings listed below. Document1: The following is an excerpt from “The Mahabharata,” an ancient Indian Epic from about 400 BCE. Enjoy the pleasure
answered
Jul 15, 2017
Social Studies
high-school
4
votes
3.4k
views
What makes the British rule over India possible ?
answered
Sep 17, 2015
History
high-school
2
votes
141k
views
Find the two values for 81 squared
answered
Jul 29, 2015
Mathematics
middle-school
6
votes
166k
views
Page:
« prev
1
2
3
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Search QAmmunity.org