menu
Qammunity
Questions by Ray Vernagus
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Questions by Ray Vernagus
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Questions by Ray Vernagus
Filter
User Ray Vernagus
Recent activity
All questions
All answers
The cost of a set of 4 tires is $192. What is the unit rate for the cost of 1 tire? please give me an explained answer if you can.
asked
Nov 10, 2017
Mathematics
middle-school
2
answers
3
votes
185k
views
The sales tax rate in Brooklyn is 8 7/8%. If Sabrina buys a sofa for $599 and a coffee table for $299, which is the best estimate of the total sales tax she will pay?
asked
Jul 20, 2017
Mathematics
middle-school
1
answer
4
votes
64.8k
views
What societies had both male and female rulers
asked
Feb 27, 2017
History
high-school
1
answer
5
votes
158k
views
Solve the equation... 10x - 12 = 48 - 2x
asked
Jun 20, 2016
Mathematics
high-school
1
answer
3
votes
113k
views
What is universal indicator? What is its advantage?
asked
Jun 9, 2015
Chemistry
high-school
2
answers
0
votes
131k
views
Page:
« prev
1
2
3
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Search Qammunity