menu
QAmmunity.org
Answers by Primico
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Answers by Primico
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Primico
Filter
User Primico
Recent activity
All questions
All answers
Read the sentence below and answer the question. ... During the school year, Cassie struggled with several subjects, including performing on math tests, to develop good work habits and studying every night.
answered
Feb 16, 2018
English
high-school
4
votes
205k
views
Mary walked north from her home to Sheila's home, which is 4.0 kilometers away. Then she turned right and walked another 3.0 kilometers to the supermarket, which is 5.0 kilometers from her own home. She
answered
Jan 15, 2017
Physics
high-school
3
votes
230k
views
Carrie is buying bulk candy for a high school fundraiser. She buys 1000 candy bars for $350. What is the unit cost per candy bar? A) $.30 B) $.35 C) $.45 D) $1.35
answered
Nov 6, 2016
Mathematics
middle-school
1
vote
60.5k
views
Page:
« prev
1
2
3
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Search QAmmunity.org