menu
Qammunity.org
Answers by Pepijn
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Answers by Pepijn
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Pepijn
Filter
User Pepijn
Recent activity
All questions
All answers
Y=-2/9x+2 turn this linear equation into standard form
answered
Jul 22, 2019
Mathematics
middle-school
5
votes
40.9k
views
A handy man charges $40 an hour plus the cost of materials. Rosanne received a bill from the handyman for $477 for 8 hour of work. Write an equation?
answered
Jul 3, 2019
Mathematics
middle-school
3
votes
7.6k
views
AREA ADDITION AND SUBTRACTION URGENT?
answered
Jun 25, 2019
Mathematics
high-school
0
votes
160k
views
A 2-yard piece of string costs $5.04. What is the price per foot?
answered
Mar 7, 2019
Mathematics
middle-school
1
vote
219k
views
How does the Soviet Union impact ww2
answered
Jan 21, 2019
History
college
0
votes
76.4k
views
danni is working a sample booth at the national soda and beverage convention. she is paid $1.50 for each of the first ten tastings , $2.50 for each of the next twenty tastings ,and $4.00 for each tasting
answered
Nov 6, 2018
Mathematics
middle-school
2
votes
147k
views
What's the answer to all of these questions
answered
Mar 30, 2018
Mathematics
middle-school
5
votes
42.3k
views
Which development occurred as pat of the second industrial revolution in the late 1800s
answered
Feb 2, 2018
History
college
4
votes
100k
views
Jews were severely persecuted following the fall of this nation to the German army. France Poland Russia Belgium
answered
Jan 5, 2018
History
high-school
3
votes
211k
views
The word “boisterous” most likely means
answered
Dec 9, 2017
English
high-school
4
votes
147k
views
Which is the more expensive sport due to equipment costs? A. martial arts B. bowling C. ice hockey D. hiking
answered
Jun 12, 2017
Health
high-school
1
vote
29.9k
views
A hydrocarbon has a molecular formula c3h8 what class does it belong to
answered
Jun 2, 2017
Biology
college
3
votes
14.3k
views
The area of a square garden is 200 m². how long is the diagonal?
answered
May 20, 2017
Mathematics
high-school
4
votes
202k
views
All of the information on the Internet has been verified and is factual. a. True b. False
answered
Mar 9, 2017
Computers and Technology
high-school
5
votes
172k
views
Oscar wanted to make a picture with 40 stars.Each row he made had 5 stars.How many rows of stars did he make?
answered
Jan 16, 2017
Mathematics
middle-school
5
votes
191k
views
What is the median of 76, 84, 93, 67, 82, 87, and 76?
answered
Apr 7, 2016
Mathematics
middle-school
4
votes
183k
views
Page:
« prev
1
2
3
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Search Qammunity.org