menu
QAmmunity.org
Answers by PKonstant
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Answers by PKonstant
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by PKonstant
Filter
User PKonstant
Recent activity
All questions
All answers
What is the unit rate $1.79 for 15 oz rounded to nearest tenth
answered
Dec 1, 2021
Mathematics
college
6
votes
54.9k
views
Help what’s the answer to this question 10_ 2.01 please > < =
answered
Oct 25, 2021
Mathematics
middle-school
7
votes
113k
views
What is the result of adding these two equations? 5x-y=6 and -2x+y=8
answered
Aug 20, 2021
Mathematics
middle-school
2
votes
3.4k
views
You can use the interactive graph below to find the answer. \begin{cases} y=x+1 \\\\ y=2x-5 \end{cases} ⎩ ⎪ ⎪ ⎨ ⎪ ⎪ ⎧ y=x+1 y=2x−5 Choose 1 answer: Choose 1 answer: (Choice A) A Exactly one solution
answered
Jul 16, 2021
Mathematics
college
1
vote
116k
views
Which of these would br most likely to be found in article 1 of the Georgia constitution
answered
Apr 13, 2021
Social Studies
middle-school
5
votes
227k
views
what will you change about your life once you leave quarantine? Cite specific aspects of your life and provide evidence as to how you will enact these changes
answered
Mar 25, 2021
English
high-school
1
vote
128k
views
Which of the following is a personal decision that involves science A)It is immoral to cheat on your homework? B)what movie will I like the most this weekend? C)will an air purifier reduce the dust in
answered
Mar 24, 2021
Physics
middle-school
3
votes
202k
views
What is the role of a control group in any expriment
answered
Mar 24, 2021
History
middle-school
4
votes
199k
views
What is the LCM of 9 and 18
answered
Mar 14, 2021
Mathematics
high-school
5
votes
76.7k
views
Is "Insane" a bad word to use anywhere?
answered
Mar 6, 2021
English
high-school
2
votes
61.2k
views
Cobe Company has already manufactured 25,000 units of Product A at a cost of $15 per unit. The 25,000 units can be sold at this stage for $480,000. Alternatively, the units can be further processed at
answered
Feb 16, 2021
Business
college
2
votes
55.9k
views
Wich sentence uses the colon correctly
answered
Sep 28, 2020
English
middle-school
2
votes
116k
views
What is 9 + 8³/2 in simplest form?
answered
Apr 25, 2020
Mathematics
middle-school
0
votes
103k
views
Suppose for a function y = f(x) that f(-2) = 3 and f'(-2) = 23 . Write the equation of the tangent line to f(x) at x = -2.
answered
Apr 16, 2020
Mathematics
high-school
1
vote
160k
views
Evaluate 356 - (-54)
answered
Feb 27, 2020
Mathematics
middle-school
5
votes
193k
views
Which of the following numbers is composite? A. 11 B. 2 C. 21 D. 1
answered
Feb 14, 2020
Mathematics
middle-school
7
votes
176k
views
What is one way to make the rent on an apartment less expensive? A. Get a roommate B. Reduce discretionary spending C. Work overtime D. Take out a mortgage 2b2t
answered
Feb 12, 2020
Business
middle-school
3
votes
78.0k
views
WHat is 20.48 +48.02
answered
Dec 16, 2019
Mathematics
middle-school
5
votes
195k
views
Stray animals should be avoided because:
answered
Sep 11, 2019
Health
high-school
3
votes
560
views
Find the volume of the cylinder. Round your answer to the nearest hundredth. A cylinder with the radius of the base labeled 3 feet and height of the cylinder labeled 10.2 feet.
answered
Jul 20, 2019
Mathematics
high-school
6
votes
1.2k
views
Page:
« prev
1
2
3
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Search QAmmunity.org