menu
QAmmunity.org
Answers by NirmalGeo
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Answers by NirmalGeo
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by NirmalGeo
Filter
User NirmalGeo
Recent activity
All questions
All answers
Ik it’s a lot but can somebody help me?
answered
Aug 17, 2021
English
high-school
4
votes
151k
views
A landscape architect submitted a design for a triangle-shaped flower garden with length of 21 feet, 37 feet, and 15 feet to a customer. Explain why the architect was not hired to create the flower garden
answered
Aug 7, 2021
Mathematics
high-school
4
votes
155k
views
What element did the artist use in the image?
answered
Aug 5, 2021
Arts
high-school
2
votes
114k
views
99g in the ratio 5:2:4
answered
Jul 11, 2021
Mathematics
high-school
2
votes
225k
views
find the domain of the function below if the domain is {-1,0,2} f(x)=x^2 -2x+3
answered
Jun 9, 2021
Mathematics
middle-school
3
votes
234k
views
Match the directional term to the letter/arrow on the figure below.
answered
Jun 2, 2021
Health
high-school
6
votes
3.0k
views
What is 2/15 of 75? Explain how you did it
answered
May 28, 2021
Mathematics
middle-school
5
votes
187k
views
3x + y = 6 4x + 2y = 8
answered
May 28, 2021
Mathematics
high-school
1
vote
198k
views
Court case Who was involved? Hazelwood v. Kuhlmeier (1988) Doan
answered
Apr 10, 2021
History
high-school
5
votes
33.3k
views
Read this excerpt from The Narrative of the Life of Frederick Douglass. To use his own words, further, [Mr. Auld] said, "If you give him an inch, he will take an ell. He should know nothing but to obey,
answered
Mar 5, 2021
English
high-school
7
votes
151k
views
Which of the following statements describes the command economy of the Soviet Union? OA. The government allowed private businesses to produce goods and services demanded by the B. The government decided
answered
Nov 25, 2020
History
middle-school
3
votes
89.7k
views
100 POINTS! HELP ME PLEASE
answered
Nov 20, 2020
Mathematics
high-school
2
votes
191k
views
Please help me, please?
answered
Sep 22, 2020
Mathematics
middle-school
7
votes
208k
views
23 points help asap! Find the unit price and choose the better buy. 80 oz bottle of cleaner for $13.60 70 oz bottle of cleaner for $13.30 90 oz bottle of cleaner for $18.00 60 oz bottle of cleaner for
answered
Mar 10, 2020
Mathematics
high-school
5
votes
33.8k
views
Shelton earns and hourly wage at a grocery store. The following expression represents Shelton's take home pay after taxes, social security, and his health care plan deducted. Let x represent the number
answered
Feb 28, 2019
Mathematics
college
5
votes
193k
views
Which equation represents a line that passes through (-2,4) and has a slope of 2/5?
answered
Jan 9, 2019
Mathematics
middle-school
0
votes
49.8k
views
Page:
« prev
1
2
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.6m
questions
7.3m
answers
Search QAmmunity.org