menu
QAmmunity.org
Questions by Nicq
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Questions by Nicq
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Questions by Nicq
Filter
User Nicq
Recent activity
All questions
All answers
Alliya spent $6.70 on 12 pencils at the store. Her cost included $0.46 sales tax. How much did each pencil cost before the sales tax was added? Enter your answer in the box.
asked
Aug 7, 2018
Mathematics
middle-school
2
answers
2
votes
202k
views
According to if you lived in the days of the knights what was the worst nuisance people had to deal with during the Middle Ages
asked
Jun 11, 2018
English
high-school
1
answer
1
vote
189k
views
Como Se dice "hungry" en espaƱol?
asked
Mar 28, 2018
Spanish
high-school
1
answer
1
vote
28.2k
views
Seasonal wildfires often destroy large areas of vegetation in western states, such as California and Arizona. What type of vegetation would appear first after a large wildfire?
asked
Jan 8, 2018
Biology
middle-school
1
answer
4
votes
143k
views
Why does n always change its mind
asked
May 5, 2017
Mathematics
college
1
answer
3
votes
162k
views
You have two pieces of wire that allows electrons to pass through them when they are connected to each other. If you insert a piece of rubber between the wires, the electrons do not flow. The rubber material
asked
Aug 18, 2015
Physics
high-school
1
answer
2
votes
133k
views
Page:
« prev
1
2
3
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Search QAmmunity.org