menu
QAmmunity.org
Answers by Musaddiq Khan
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Answers by Musaddiq Khan
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Musaddiq Khan
Filter
User Musaddiq Khan
Recent activity
All questions
All answers
Is this right or wrong ?
answered
Nov 18, 2022
Mathematics
high-school
6
votes
163k
views
Brian bought beverages for his coworkers. On Monday he bought 3 sodas and 4 iced teas for $18. On Tuesday he bought 5 sodas and 2 iced teas for $16.
answered
Oct 14, 2022
Mathematics
high-school
0
votes
148k
views
Help please Xxxxxxxxx
answered
Aug 14, 2022
Mathematics
middle-school
3
votes
41.8k
views
In some school kitchens, one problem for worker safety is that ovens O do not work are too high for workers to reach are at a low level and require heavy lifting from a position lower than the knees O
answered
Jul 24, 2022
Health
high-school
3
votes
166k
views
At the beginning of the period, the Cutting Department budgeted direct labor of $125,000, direct materials of $151,000 and fixed factory overhead of $11,800 for 8,000 hours of production. The department
answered
Mar 2, 2022
Business
college
4
votes
25.9k
views
Describ a teacher who you really admire and respect
answered
Feb 16, 2022
English
college
6
votes
87.0k
views
Which of the following are examples of rational numbers? Select all that apply.
answered
Feb 11, 2022
Mathematics
high-school
6
votes
41.6k
views
A circle with radius 2cm sits inside a circle with radius of 4cm. What is the shaded region?
answered
Dec 1, 2021
Mathematics
middle-school
3
votes
99.8k
views
A ti ________ las primas de Rosario. (1 point) te gusta me gustan me gusta te gustan
answered
Nov 23, 2021
Spanish
middle-school
3
votes
141k
views
King George III perspective on the Sons of Liberty and why enforced taxes on American Colonists explain, please
answered
Sep 17, 2021
Social Studies
middle-school
2
votes
179k
views
How tall am i?????????????????????/
answered
Sep 12, 2021
Mathematics
high-school
3
votes
139k
views
A 10 plain hats cost $3.60. What is the unit rate of a hat? A.Each hat costs $0.30. B.Each hat costs $0.60. C.Each hat costs $3.60. D.Each hat costs $0.50. E.Each hat costs $1.20. F.Each hat costs $0.36.
answered
Sep 11, 2021
Mathematics
middle-school
4
votes
219k
views
Suppose you were a participant in a study about high school dropout rates. You are one of the youngsters at high risk of dropping out. According to current research, what factor in your life is a strong
answered
Jun 22, 2021
Social Studies
high-school
6
votes
201k
views
A good essential question _____. A. Defines important vocabulary words B. examines solutions to a problem C. analyzes possible answers to a question D. clearly presents a problem or an issue
answered
Jun 14, 2021
English
middle-school
2
votes
76.4k
views
Which subject is the most difficult for you and why?
answered
May 8, 2021
English
high-school
4
votes
180k
views
The conventional relatively small unit for work(ignoring time) such as raising one pound one foot is the foot-pound(ft. lb.). Similarly, the joule is the unit of work that equates to _____ ft. lb., or
answered
Mar 24, 2021
Physics
high-school
3
votes
153k
views
What does quip mean?
answered
Feb 17, 2021
English
high-school
6
votes
155k
views
Which of the following is NOT true when investigating two population proportions? Choose the correct answer below. A. When testing a claim about two population proportions, the P-value method and the
answered
Oct 11, 2020
Biology
high-school
2
votes
183k
views
Help with 4 and 5??? The recording says... “a donde iras manana”
answered
Aug 4, 2020
Spanish
middle-school
7
votes
205k
views
What is the movement of air from high-pressure areas to low pressure areas
answered
May 14, 2020
Chemistry
middle-school
2
votes
128k
views
Page:
« prev
1
2
3
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Search QAmmunity.org