menu
QAmmunity.org
Questions by Misho
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Questions by Misho
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Questions by Misho
Filter
User Misho
Recent activity
All questions
All answers
Fernando purchased 1 pound of dried cranberries and 4 pounds of almonds to make a trail mix. Cranberries cost $4 per pound and almonds cost $5 per pound. What is the price per pound of the trail mix?
asked
Apr 13, 2017
Mathematics
high-school
2
answers
5
votes
168k
views
Page:
« prev
1
2
3
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Search QAmmunity.org