menu
QAmmunity.org
Answers by Mdzeko
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Answers by Mdzeko
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Mdzeko
Filter
User Mdzeko
Recent activity
All questions
All answers
What is the least common multiple between 25 and 8
answered
Jul 23, 2022
Mathematics
college
4
votes
56.8k
views
Simplify the expression 54a8b2/6а-4b5
answered
Jul 9, 2022
Mathematics
high-school
5
votes
78.4k
views
A 4-cup bottle of vegetable oil costs $2.88. What is the price per fluid Ounce?
answered
Apr 29, 2022
Mathematics
high-school
4
votes
189k
views
30 POINTS PLS HELP Solve for x: −7 < x − 1 < 8 A. 6 < x < 9 B. −6 > x > 9 C. 6 > x > −9 D. −6 < x < 9
answered
Apr 14, 2022
Mathematics
middle-school
0
votes
196k
views
It costs a company $50 materials, labor, and other costs to produce a certain style of backpack. However, in the current market, consumers are only willing to pay $40 for that kind of backpack. Following
answered
Mar 31, 2022
Social Studies
high-school
14
votes
120k
views
HELP!!! answer quickly pls
answered
Feb 27, 2022
Mathematics
high-school
7
votes
175k
views
How do you add and subtract polynomials
answered
Oct 20, 2021
Mathematics
high-school
1
vote
211k
views
Whats a normal force ? a) It acts against an object slowing it down. b) It acts with an object adding to its speed. c) It acts parallel to an object. d) It acts perpendicular to an object.
answered
Sep 15, 2021
Mathematics
middle-school
1
vote
116k
views
Keisha has been asked to give a presentation about a new method for processing customer returns. The first thing she should do is ________.
answered
Aug 10, 2021
Computers and Technology
high-school
7
votes
197k
views
What are all the days of the week in French?
answered
Jul 16, 2021
French
college
6
votes
204k
views
The dimensions of a parking lot are measured in feet. What units will the area be measured in? A) feet/\4 B) feet/\3 C) feet D) feet/\2
answered
Jun 28, 2021
Mathematics
middle-school
4
votes
171k
views
PLEASE HELP ME OUT!!
answered
Jun 21, 2021
Health
high-school
4
votes
146k
views
Plss helP 29 poiNtsbbbbb
answered
Jun 20, 2021
Mathematics
high-school
7
votes
17.4k
views
How many men did it take to carry David ( from Michelangelo )
answered
Jun 19, 2021
History
high-school
6
votes
83.9k
views
Can someone help. Please!
answered
May 14, 2021
Mathematics
high-school
3
votes
140k
views
8) At a carnival it costs $54.72 for 36 tickets. Write an equation that can be used to express the relationship between the total cost (t) and the number of tickets(n) you buy.
answered
Apr 30, 2021
Mathematics
middle-school
4
votes
60.5k
views
How was the American Revolution related to the Age of Enlightenment?
answered
Apr 15, 2021
History
high-school
5
votes
98.0k
views
Which property was used to write the equation in step 2? Step 1: 5 (x minus 7) = 55. Step 2: 5 x minus 35 = 55. Step 3: 5 x = 90. Step 4: x = 18. distributive property addition property of equality subtraction
answered
Jan 18, 2021
Mathematics
high-school
3
votes
156k
views
What equation represents the same value as 15/12
answered
Jan 9, 2021
Mathematics
high-school
1
vote
27.2k
views
Does anyone know this answer
answered
Dec 2, 2020
Mathematics
middle-school
3
votes
18.3k
views
Page:
« prev
1
2
3
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Search QAmmunity.org