menu
QAmmunity.org
Questions by Matt Whitlock
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Questions by Matt Whitlock
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Questions by Matt Whitlock
Filter
User Matt Whitlock
Recent activity
All questions
All answers
How many complex roots does the equation 0=4x^4-x^3-5x+3 have?
asked
Apr 18, 2018
Mathematics
college
1
answer
1
vote
194k
views
Brand X costs $2.40 for 16 ounces. Brand Y costs $1.92 for 12 ounces. Find the unit price of each brand. Which brand is the better buy? Please Help! Thanks
asked
Nov 16, 2017
Mathematics
middle-school
2
answers
3
votes
111k
views
There is little wind in the doldrums becouse the air
asked
Feb 11, 2017
Social Studies
middle-school
1
answer
4
votes
169k
views
Fats are a healthy part of a diet.
asked
Jan 15, 2017
Health
high-school
1
answer
4
votes
143k
views
Page:
« prev
1
2
3
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Search QAmmunity.org