menu
QAmmunity.org
Questions by Mateostabio
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Questions by Mateostabio
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Questions by Mateostabio
Filter
User Mateostabio
Recent activity
All questions
All answers
Your teacher buys a 5 pound bad of Smarties, for $12.50. What is the unit rate for Smarties.
asked
Jun 24, 2016
Mathematics
middle-school
2
answers
1
vote
97.3k
views
A professional cyclist rides a bicycle that is 92 percent efficient. For every 100 joules of energy he exerts as input work on the pedals, how many joules of output work are used to move the bicycle?
asked
Apr 22, 2015
Physics
high-school
1
answer
1
vote
208k
views
Page:
« prev
1
2
3
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Search QAmmunity.org