menu
QAmmunity.org
Answers by Marlenis
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Answers by Marlenis
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Marlenis
Filter
User Marlenis
Recent activity
All questions
All answers
Sarah bought a 24-ounce can of tomato sauce for $8.40. What is the unit price per ounce?
answered
Jun 23, 2017
Mathematics
middle-school
6
votes
208k
views
There are 2.54 centimeters in 1 inch. How many centimeters are there in 1 foot? In 1 yard? Explain your reasoning.
answered
May 15, 2015
Mathematics
middle-school
7
votes
28.5k
views
Page:
« prev
1
2
3
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
7.9m
questions
10.5m
answers
Search QAmmunity.org