menu
QAmmunity.org
Questions by Manogna Mujje
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Questions by Manogna Mujje
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Questions by Manogna Mujje
Filter
User Manogna Mujje
Recent activity
All questions
All answers
Simplify 7(x - 2) - 4x + 9
asked
Dec 8, 2020
Mathematics
middle-school
2
answers
5
votes
105k
views
The function p(x) = 2(x-9)2 + 100 is used to determines the profit on T-shirts sold for x dollars. What would the profit from sales be if the proce of the T-shirts were $15 a piece?
asked
Oct 21, 2020
Mathematics
middle-school
1
answer
3
votes
108k
views
Cuanto es diez más diez
asked
Sep 4, 2020
Mathematics
middle-school
2
answers
5
votes
117k
views
Which do you think is more important for child development? Nature or nurture and why! Please give me the right answer in details...
asked
Jul 9, 2020
History
middle-school
1
answer
0
votes
106k
views
The graph models which linear equation? 3x + 5y = 10 v-2x-2 3x - 5y = 10
asked
Feb 23, 2020
Mathematics
middle-school
2
answers
3
votes
133k
views
Congress cannot override a presidential veto of a tax bill. a. true b. false
asked
Dec 18, 2019
History
college
1
answer
3
votes
57.4k
views
If 1/2 gallon of milk cost $1.64 what is the cost per pint
asked
Aug 5, 2019
Mathematics
middle-school
1
answer
1
vote
150k
views
Complete this statement 27a^2x^2+45a^2x+36a^2=9a^2()
asked
May 20, 2019
Mathematics
middle-school
1
answer
1
vote
103k
views
If 3 pieces of candy cost $0.45, how much would 9 pieces of candy cost?
asked
Sep 14, 2018
Mathematics
high-school
2
answers
3
votes
106k
views
What could the Senate have done to support Tiberius Gracchus which may have ultimately prevented his murder?
asked
May 7, 2018
History
high-school
2
answers
3
votes
75.4k
views
Page:
« prev
1
2
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
6.5m
questions
8.7m
answers
Search QAmmunity.org