menu
QAmmunity.org
Answers by Malvim
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Answers by Malvim
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Malvim
Filter
User Malvim
Recent activity
All questions
All answers
Can someone please help me with these 3 questions? I’ll reward points + brainalist
answered
Nov 27, 2022
English
college
7
votes
34.7k
views
Image should be below
answered
Jul 30, 2022
Mathematics
college
2
votes
154k
views
Combine elements from each column to describe what everyone is going to do this weekend. Write six sentences. Modelo ustedes - pasear por el parque - el fin de semana Ustedes van a pasear por el parque
answered
Jul 19, 2022
Spanish
college
3
votes
111k
views
PLS URGENT (1x2)^1.5{[(5x10)+(200/4)]/5}
answered
Jun 13, 2022
Mathematics
high-school
2
votes
113k
views
Who began breeding tobacco in Virginia in 1612? A) Johnny Bravo B) John Rolfe C) Jennie D) Rose
answered
May 18, 2022
History
high-school
3
votes
18.4k
views
Who was George Floyd? Was he a hero? This is Historical Purposes (HISTORY)
answered
Apr 5, 2022
History
college
9
votes
129k
views
Anesthetics work by blocking the movement of an ion into an axon is called
answered
Oct 4, 2021
Medicine
college
5
votes
186k
views
Analyze the map below and answer the question that follows. Identify the climate regions labeled on the map above in numerical order.
answered
Jul 22, 2021
History
high-school
2
votes
96.1k
views
Bill found a pair of running shoes for $57. The regular price was $68.99. He also found a sweat suit that was originally $37.80. It was marked down to 25%. Find his total savings.
answered
Jul 20, 2021
Mathematics
high-school
1
vote
22.8k
views
A pack of 6 red pens costs £2.76. What is the price per pen?
answered
Jul 14, 2021
Mathematics
high-school
6
votes
206k
views
Find the value of y 6(y+2)−4=−10 y = ___ (type your answer as a number, "no solution" or "infinite solutions")
answered
May 25, 2021
Mathematics
middle-school
1
vote
102k
views
When were the residents of Flint finally told the water was bad?
answered
May 23, 2021
History
high-school
2
votes
125k
views
use the point slope form to find the linear equation of a line that passes through the points 2,-1 and 10,7
answered
May 13, 2021
Mathematics
college
1
vote
32.7k
views
Sara wants to buy a video game console. The console costs $299.99 and the store is offering a discount of 25%. If there is a sales tax of 7%, how much will the video game console cost?
answered
May 11, 2021
Mathematics
high-school
3
votes
74.5k
views
Solve for x. 9 x = sqrt729
answered
Feb 21, 2021
Mathematics
college
4
votes
182k
views
Why did Lincoln deliberately downplay the slavery aspect of the Civil War?
answered
Jul 10, 2020
History
middle-school
3
votes
2.0k
views
What is the name for the form of government where power is held by the people at large? All citizens vote on every decision made by government. A-autocracy B-oligarchy C-direct democracy D-indirect democracy,
answered
Jun 23, 2020
History
middle-school
5
votes
19.0k
views
Jade and Dwayne work at a candy store. Every day for 7 days, Jade sold 10 packs with 6 candies each, and Dwayne sold 8 packs with 5 candies each. How many candies did Jade and Dwayne sell altogether after
answered
Nov 30, 2019
Mathematics
middle-school
3
votes
89.4k
views
Which of the following does not contribute to soil consistence? a. texture b. temperature c. organic matter d. mineral types Please select the best answer from the choices provided A B C D
answered
Jul 1, 2019
Biology
middle-school
3
votes
125k
views
How Are Aeroblo respiration and anaeroblo respiration different
answered
Mar 19, 2019
Biology
high-school
5
votes
207k
views
Page:
« prev
1
2
3
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Search QAmmunity.org