menu
QAmmunity.org
Answers by LXJ
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Answers by LXJ
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by LXJ
Filter
User LXJ
Recent activity
All questions
All answers
Smooth muscle is found mainly in
answered
Feb 13, 2022
Physics
high-school
12
votes
40.9k
views
Calculate the new perimeter using a scale factor of 1/5
answered
Sep 24, 2021
Mathematics
high-school
2
votes
43.6k
views
How does the speakers new name contribute to the theme in the story Grens ghost? Nob
answered
Aug 24, 2021
English
college
3
votes
104k
views
What are the two types of polymers that have nitrogen?
answered
Aug 24, 2021
Biology
high-school
5
votes
152k
views
2. Which country were colonists only allowed to trade with? A. Britain B. France C. Germany
answered
Jul 10, 2021
History
high-school
3
votes
184k
views
How is the Flint River different to the Bronx River? first one to answer gets a HUGE prize from me!!
answered
Jun 13, 2021
History
middle-school
3
votes
17.6k
views
The total cost for 5 lb of chicken is $26.25. What is the cost of 1 lb of chicken?
answered
May 31, 2021
Mathematics
college
4
votes
231k
views
EA2. LO 5.1A company started a new product, and in the first month started 100,000 units. The ending work in process inventory was 20,000 units that were 100% complete with materials and 75% complete with
answered
May 25, 2021
Business
college
4
votes
58.9k
views
Write the number in standard form. 900,00 + 80,000 + 500 + 7 HELP ME PLSS ILL GIVE U 100 DOLLARS
answered
May 11, 2021
Mathematics
college
5
votes
155k
views
All of the “scientific” ingredients the chef’s use are made artificially. Please select the best answer from the choices provided T F
answered
May 2, 2021
Chemistry
middle-school
3
votes
174k
views
The US courts are reviewing a case to see whether a work has been refused fairly. What is an example of something they might consider when trying to decide whether the use was fair?
answered
Feb 12, 2021
Mathematics
college
6
votes
101k
views
Use the following information to answer this question. Windswept, Inc. 2017 Income Statement ($ in millions)Net sales $ 9,200 Cost of goods sold 7,550 Depreciation 430 Earnings before interest and taxes
answered
Feb 8, 2021
Business
college
3
votes
80.9k
views
Can someone please help me please this is turned in like in a couple of minutes !!!!!!!!!!!!!!!
answered
Jan 20, 2021
Mathematics
high-school
3
votes
171k
views
The Supreme Court's written opinions set precedents for lower courts. Question 6 options: True False
answered
Aug 30, 2020
Social Studies
middle-school
3
votes
195k
views
Whats the surface area of the cube
answered
Jul 27, 2020
Mathematics
middle-school
2
votes
200k
views
Why is ICEHOTEL considered both a hotel and a work of art?
answered
Jul 17, 2020
English
middle-school
5
votes
220k
views
A scientist measures the mass of two liquids before and after combining them. The mass after combining the liquids is less then the sum of the masses before. where is the missing mass? what type of change
answered
Apr 30, 2020
Chemistry
middle-school
6
votes
232k
views
When making stock, what are ladles or skimmers valuable for removing?: A. Bay leaves B. S c u m C. Peppercorns D. Sachet d'épices
answered
Apr 24, 2020
Arts
middle-school
4
votes
34.7k
views
Human impact on one system leads to changes in more of Earth's systems. Please select the best answer from the choices provided от OF
answered
Jan 29, 2020
Chemistry
middle-school
1
vote
196k
views
Is 9 feet greater than less than or equal to 4 yards
answered
Dec 2, 2019
Mathematics
middle-school
3
votes
138k
views
Page:
« prev
1
2
3
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Search QAmmunity.org