menu
QAmmunity.org
Questions by Kishore Kumar
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Questions by Kishore Kumar
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Questions by Kishore Kumar
Filter
User Kishore Kumar
Recent activity
All questions
All answers
26 gallons of gas cost $80.08. What is the unit rate for 1 gallon of gas?
asked
Apr 23, 2018
Mathematics
middle-school
2
answers
4
votes
174k
views
Can someone explain this please
asked
Jan 27, 2018
Mathematics
high-school
1
answer
3
votes
10.2k
views
31 over 27 times what equals 1
asked
Dec 23, 2017
Mathematics
middle-school
2
answers
5
votes
32.1k
views
If both x and y are greater than 1, what expression is equivalent to (4x³)²y to the negative fourth
asked
Nov 13, 2017
Mathematics
middle-school
1
answer
0
votes
61.6k
views
What is surface tension
asked
May 19, 2016
Chemistry
middle-school
1
answer
0
votes
229k
views
Page:
« prev
1
2
3
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Search QAmmunity.org