menu
QAmmunity.org
Answers by Kirill Kobelev
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Answers by Kirill Kobelev
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Kirill Kobelev
Filter
User Kirill Kobelev
Recent activity
All questions
All answers
What is 1st 2nd and 3rd degree murder give descriptions pls
answered
Feb 25, 2022
Health
middle-school
6
votes
98.7k
views
Which circle will have the largest circumference? D , r = 5 cm C , r = 6 cm B , r = 2 cm A , r = 3 cm
answered
Feb 18, 2022
Mathematics
high-school
2
votes
66.8k
views
Human beings spread all around the world over a period of millions of years.
answered
Jan 2, 2022
History
college
1
vote
55.9k
views
Identify the motivation for countries to send explorers to the “New World”. A. Glory for their country, enslave the local natives, harvest the abundant tobacco B. Build trading centers, profit from fur
answered
Dec 18, 2021
Social Studies
middle-school
3
votes
209k
views
Omar pays $19.60 for a pack of 4 towels. Find the unit price in dollars per towel. If necessary, round your answer to the nearest cent.
answered
Nov 21, 2021
Mathematics
college
2
votes
101k
views
Who is the "The USA New President "
answered
Oct 30, 2021
Biology
high-school
2
votes
168k
views
Describe two psychological theories of motivation.
answered
Oct 20, 2021
SAT
middle-school
0
votes
75.5k
views
Please please please answerrr my time is almost up
answered
Jul 17, 2021
Mathematics
high-school
5
votes
74.6k
views
Describe Dawa's encounter with dampa?
answered
May 7, 2021
English
high-school
5
votes
39.4k
views
"A(n) ________ policy is likely to be used where a company notes the inadequacy of local managerial skills and determines a high need to maintain close communication and coordination with headquarters.
answered
Apr 16, 2021
Business
high-school
3
votes
65.9k
views
Use the expressions below to complete the following sentences. Apples: $(2x) per pound Grapes: $(6x-5) per pound Oranges: $(x+2) per pound A shopper purchases one pound each of apples, grapes, and oranges
answered
Apr 2, 2021
Mathematics
college
5
votes
97.4k
views
What does excavation mean related in Egypt
answered
Jan 24, 2021
Social Studies
middle-school
6
votes
198k
views
What is an inference ??
answered
Jan 16, 2021
English
middle-school
3
votes
122k
views
What is the factored form of the expression 6x^2+17x+12
answered
Nov 7, 2020
Mathematics
middle-school
5
votes
121k
views
A flask containing neon gas is connected to an open-endedmercury manometer. The open end is exposed to the atmosphere, wherethe prevailing pressure is 745 torr. The mercury level in the openarm is 50 mm
answered
Oct 14, 2020
Chemistry
high-school
3
votes
168k
views
What name did the Federalist give the war of 1812??
answered
Sep 3, 2020
History
middle-school
5
votes
66.8k
views
What was the primary difference between conservative and liberal opposition to the New Deal?
answered
Aug 21, 2020
History
middle-school
1
vote
162k
views
For each vote brian recieved, sasha recieved 6 votes
answered
Jul 28, 2020
Geography
middle-school
1
vote
166k
views
Which of the following can be natural sources of water pollution? a. volcanic activity b. earthquakes c. algae blooms d. all of the above Please select the best answer from the choices provided A B C D
answered
Apr 21, 2020
Physics
middle-school
2
votes
167k
views
If y = 4/5x - 2, what is the value of x when y = -9?
answered
Dec 19, 2019
Mathematics
high-school
3
votes
34.8k
views
Page:
« prev
1
2
3
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Search QAmmunity.org