menu
QAmmunity.org
Answers by Jskinner
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Answers by Jskinner
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Jskinner
Filter
User Jskinner
Recent activity
All questions
All answers
A student works two different jobs. At the first job, they earn $8.50 per hour working at a fast food restaurant. At their second job, they are paid $25 to take care of landscaping at their neighbor’s
answered
Sep 16, 2018
Mathematics
high-school
7
votes
62.4k
views
The largest european city which is not actually the capital of a country is
answered
Jun 10, 2018
Geography
high-school
6
votes
64.5k
views
The job of a public defender is to represent criminal defendants who cannot afford a lawyer. True False
answered
May 19, 2018
History
high-school
7
votes
173k
views
Represent the area of the Circle as a function of its circumference
answered
Mar 31, 2018
Mathematics
high-school
3
votes
63.8k
views
What should you do if you find your neighborhood doesn't have community health facilities and programs? (1 point) Search online for when the facilities will open Purchase a health club membership in your
answered
Mar 26, 2018
Health
high-school
0
votes
197k
views
we can express time as a fraction of an hour.For example, 15mins is 1/4 hour.30minutes is 1/2 hour.what fraction of an hour is 45 minutes ?
answered
Apr 13, 2017
Mathematics
middle-school
5
votes
39.5k
views
What is the derivative of ln(x^2+8-1)
answered
Mar 28, 2017
Mathematics
high-school
3
votes
33.0k
views
Six oranges cost $5.34. how much does 1 oranges cost?
answered
Aug 20, 2016
Mathematics
middle-school
4
votes
126k
views
Page:
« prev
1
2
3
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Search QAmmunity.org