menu
QAmmunity.org
Answers by Jonathan Tuzman
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Answers by Jonathan Tuzman
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Jonathan Tuzman
Filter
User Jonathan Tuzman
Recent activity
All questions
All answers
Please help to solve this Find H.C.F m^3 - 1, m^4 + m^2 + 1, m^2+ m + 1
answered
Oct 8, 2021
Mathematics
high-school
2
votes
33.1k
views
hhhhhhhhhhhhhhhhhelp hhhhhhhhhhhhhhhhhelp hhhhhhhhhhhhhhhhhelp hhhhhhhhhhhhhhhhhelp hhhhhhhhhhhhhhhhhelp hhhhhhhhhhhhhhhhhelp hhhhhhhhhhhhhhhhhelp hhhhhhhhhhhhhhhhhelp hhhhhhhhhhhhhhhhhelp hhhhhhhhhhhhhhhhhelp
answered
Jul 18, 2021
Mathematics
college
6
votes
62.9k
views
Where did the first civilization begin
answered
Jul 15, 2021
History
high-school
5
votes
182k
views
What are characteristics of the Okefenokee swamp?
answered
Jul 14, 2021
Social Studies
high-school
1
vote
50.1k
views
Garden World uses the retail method to estimate its monthly cost of goods sold and month-end inventory. At May 31, the accounting records indicate the cost of goods available for sale during the month
answered
Jun 1, 2021
Business
college
5
votes
145k
views
Members of the House Armed Services Committee are concerned about the treatment of minority officers in military. Which of these represents the MOST likely option the committee would have to effectively
answered
May 24, 2021
History
middle-school
5
votes
159k
views
On April 1, Sheffield Corp. purchased for $1647000 a tract of land on which a warehouse and office building was located. The following data were collected concerning the property: Current Assessed Valuation
answered
Apr 8, 2021
Business
college
4
votes
112k
views
Lucas pays $2.09 for each gallon of gas he puts in his car. He fills his car with 12.28 gallons of gas. Estimate to find the approximate amount he pays for gas.
answered
Jan 18, 2021
Mathematics
college
3
votes
209k
views
How do you graph y-2=1/2 (x+6)
answered
Oct 1, 2020
Mathematics
middle-school
4
votes
28.7k
views
The tables below show running hours of three printers that produce greeting cards and the total number of greeting cards produced over three weeks. Number of Hours Machine Is Running Printer A Printer
answered
Sep 27, 2020
Mathematics
middle-school
4
votes
171k
views
Which is better buy ? Fourteen cans for $9 or 7 cans for $5
answered
Sep 18, 2020
Mathematics
middle-school
4
votes
108k
views
What role did dwight d. eisenhower play in the north africa campaign
answered
Aug 12, 2020
Social Studies
middle-school
3
votes
87.3k
views
You are looking to buy a laptop on a budget and want to save money by not purchasing an extended service agreement with the manufacturer beyond the first year. What should you consider when choosing manufacturers
answered
Apr 23, 2020
Computers and Technology
high-school
3
votes
62.4k
views
At the end of chapter 1, what is gregor's father's response to gregor? in tge metamorphosis
answered
Dec 2, 2019
English
middle-school
4
votes
225k
views
Matthew jogged 6 laps in 8 minutes.How many laps can Matthew jog in 1 minute
answered
Oct 3, 2019
Mathematics
middle-school
1
vote
58.1k
views
Help! PLease Show Step By step.........
answered
Aug 13, 2019
Mathematics
high-school
4
votes
35.7k
views
Simplify √(27 \:) to form a √(b)
answered
Jul 16, 2019
Mathematics
college
6
votes
9.9k
views
which statement accurately describes the relationship between the northwest ordinance and articles of confederation
answered
Mar 20, 2019
History
high-school
2
votes
67.1k
views
What were the major achievements of the government under the articles of confederation? its major problems?
answered
Dec 26, 2018
Social Studies
high-school
3
votes
205k
views
What is a fraction of 10\3
answered
Sep 16, 2018
Mathematics
middle-school
2
votes
22.1k
views
Page:
« prev
1
2
3
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Search QAmmunity.org