menu
QAmmunity.org
Answers by Jocheved
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Answers by Jocheved
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Jocheved
Filter
User Jocheved
Recent activity
All questions
All answers
A 3-kilogram bag of oranges costs $9.87. What is the unit price?
answered
Jul 11, 2022
Mathematics
high-school
3
votes
136k
views
A 3-kilogram bag of oranges costs $9.87. What is the unit price?
answered
Jul 11, 2022
Mathematics
high-school
3
votes
136k
views
Help please.................
answered
May 6, 2022
Mathematics
middle-school
4
votes
62.9k
views
The constraint for the potential plant site 2 can be written as: a. x21 + x22 + x23 less or equal than 2100y2 b. x21 + x22 + x23 greater or equal than 2100y2. c. x21 + x22 + x23 less or equal than 2800
answered
Apr 22, 2022
Mathematics
college
2
votes
58.5k
views
I need to know both answer to the second part
answered
Apr 16, 2022
Mathematics
college
4
votes
67.5k
views
Why lipids must be absorbed by lacteals rather than the blood capillaries within a villus?
answered
Mar 24, 2022
Biology
college
2
votes
178k
views
Eco-friendly means of production: A. are the result of new and stricter regulations, B. use fewer natural resources. C. often lack efficiency. D. are legally required in many states.
answered
Nov 19, 2021
Arts
middle-school
4
votes
211k
views
Guys please help asap
answered
Jun 13, 2021
English
high-school
1
vote
228k
views
How can I doo hard math level
answered
May 25, 2021
Mathematics
high-school
3
votes
160k
views
1.) Before and during the Civil Rights Movement(1950s & 1960s)-Which amendment(s) do you think were not being equally applied to minorities? -Explain 2.)Explain why you think the amendment(s) meant so
answered
May 13, 2021
History
high-school
3
votes
136k
views
The number that is 75% of one less than a number n. As an expression THX!!!! i Promise to mark you brainliset
answered
Apr 29, 2021
Mathematics
college
2
votes
104k
views
Jill’s teacher asked her to construct a rectangular prism from unit cubes. She has built the structure about. In order for Jill to complete her assignment, how many unit cubes will Jill need to add to
answered
Apr 15, 2021
Mathematics
middle-school
4
votes
129k
views
Type the correct answer in each box. If necessary, use / for the fraction bar(s). In this triangle, the product of sin B and tan C is , and the product of sin C and tan B is .
answered
Mar 12, 2021
Mathematics
high-school
3
votes
100k
views
Janelle has $75. She buys jeans that are discounted 30% and then uses an in-store coupon for $10 off the discounted price. After paying $3.26 in sales tax, she receives $17.34 in change. What was the original
answered
Feb 19, 2021
Mathematics
middle-school
0
votes
157k
views
Cons of Biofuel What are de cons of biofuel? Pleas help me
answered
Feb 10, 2021
Biology
high-school
4
votes
3.1k
views
If the molar mass of NaCl is 58.44 g/mol, what amount of NaCl (in mol) is contained in 250.0 mg of NaCl?
answered
Feb 2, 2021
Chemistry
high-school
3
votes
220k
views
What reasons might have caused the Aryans to search for a new home? Check all that apply. invasions earthquakes floods volcanic eruptions drought famine harsh climate
answered
Jan 15, 2021
Social Studies
high-school
6
votes
206k
views
How should we prepare for newest Microsoft 70-480 certification exam?
answered
Dec 4, 2020
Computers and Technology
middle-school
4
votes
92.8k
views
Why did the United States declare war on Great Britain? Americans wanted to expand northward into Canada and remove British settlements there. Americans believed that the British were attempting to reclaim
answered
Oct 12, 2020
History
high-school
4
votes
160k
views
Is there a general grammar rule for French Phrasal Verbs?
answered
Jun 20, 2020
French
college
6
votes
35.4k
views
Page:
« prev
1
2
3
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Search QAmmunity.org