menu
QAmmunity.org
Answers by Jaybit
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Answers by Jaybit
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Jaybit
Filter
User Jaybit
Recent activity
All questions
All answers
What are similarities between a market economic system and a traditional economic system?
answered
Dec 8, 2024
Social Studies
college
4
votes
63.1k
views
50 points multiple choice which government policy in the united states was enacted in response to the oil embargo of 1973? a. reward programs for using carpool lanes b. tax incentive for energy efficient
answered
Dec 8, 2024
History
high-school
4
votes
210k
views
Can you guys help me, please make script of making reservations please thank you so much
answered
Nov 19, 2024
English
high-school
2
votes
58.1k
views
The system development lifecycle is repeated when monitoring reveals that the system is no longer producing the desired result. - A) True - B) False
answered
Nov 12, 2024
Computers and Technology
high-school
4
votes
29.6k
views
HELP!!!! ASAP attachment(s) below
answered
Jul 14, 2024
Mathematics
high-school
2
votes
115k
views
What are the adiabatic lapse rates for dry and wet conditions? 1) The adiabatic lapse rate for dry conditions is 9.8°C per kilometer and for wet conditions is 6°C per kilometer. 2) The adiabatic lapse
answered
Jul 8, 2024
Physics
high-school
3
votes
130k
views
Complete each equation with a number that makes it true. 1. 8⋅______=40 ? A) 5 B) 4 C) 6 D) 10
answered
Jul 4, 2024
Mathematics
high-school
4
votes
15.5k
views
The United Nations designates 50 countries in the bottom ranks of the low-income category named as: A) Low-income countries. B) Lower-middle-income countries. C) BRIC countries. D) Developing countries.
answered
Jun 17, 2024
Business
high-school
2
votes
232k
views
Who described the universe as a giant clock with unified rules for gravitation and motion?
answered
May 30, 2024
Physics
high-school
3
votes
92.2k
views
The U.S. national debt on January 1st, 1791 was just $75 million dollars. Today, the U.S. national debt rises by that amount about once an hour. a. true b. false
answered
May 29, 2024
Business
high-school
3
votes
208k
views
I will give BRAINILEST
answered
Dec 16, 2023
Mathematics
high-school
7
votes
121k
views
What is the gcf of 6x^2-5x ?
answered
Nov 22, 2023
Mathematics
college
0
votes
173k
views
What's the difference between a mole of propane and a gram of propane?
answered
Oct 5, 2023
Chemistry
high-school
1
vote
197k
views
How do you solve this
answered
Sep 19, 2023
Mathematics
high-school
2
votes
199k
views
Find SU, TU, and ST.
answered
Aug 20, 2023
Mathematics
college
10
votes
181k
views
Please help please please
answered
Aug 18, 2023
Mathematics
college
2
votes
191k
views
The picture below shows 1/4 Which picture represent a whole
answered
Jul 6, 2023
Mathematics
college
4
votes
35.7k
views
Which number has the greatest absolute value?42 -42 40 -45
answered
Feb 25, 2023
Mathematics
college
7
votes
69.1k
views
On a farm, the farmer decides to give pizza to her 18 ducks as a special treat. She orders 3 pizzas, and the total price is $26.28. What is the unit price of each pizza? (4 points)
answered
Nov 6, 2022
Mathematics
high-school
1
vote
117k
views
Highlight all the words that make up the complete subject of the sentence. Cooking dinner was Moe Szyslak's favorite part of the day.
answered
May 7, 2022
English
middle-school
5
votes
162k
views
Page:
1
2
3
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Search QAmmunity.org