menu
QAmmunity.org
Answers by JLZenor
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Answers by JLZenor
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by JLZenor
Filter
User JLZenor
Recent activity
All questions
All answers
A giraffe is 16 feet tall and casts a shadow of 24 feet. If Dustin casts a shadow of feet how tall is he? Draw a picture to help you!
answered
Sep 30, 2021
Mathematics
high-school
2
votes
15.4k
views
A package of 3 pairs of insulted socks cost $17.07. what is the unit price of the pairs of socks
answered
Aug 4, 2021
Mathematics
middle-school
5
votes
178k
views
Instead of reporting the $80,000 as revenue, how else might you report this amount?
answered
May 3, 2021
Business
college
2
votes
146k
views
Please help me Write a fraction that has a decimal equivalent greater than 0.25 and less than 0.65.
answered
Apr 15, 2021
Mathematics
college
0
votes
212k
views
Emily thinks the perfect tomato sauce has 8 cloves of garlic in every 500mL of sauce. Raphael's tomato sauce has 12 cloves of garlic in every 900mL of sauce. What will Emily think of Raphael's tomato sauce?
answered
Mar 18, 2021
Mathematics
middle-school
5
votes
25.1k
views
1. 648,400 seconds into days
answered
Mar 9, 2021
Mathematics
high-school
7
votes
14.8k
views
Solve by elimination. 4x + 9y 28 - 4x - y = -28 0.(-7,0) (6,0) O (7,0) O (-6,0)
answered
Mar 1, 2021
Mathematics
college
5
votes
63.8k
views
Read the passage from sugar changed the world.Which statement best summarized this passage?
answered
Jan 10, 2021
English
college
3
votes
105k
views
Kathleen bought candy at the movie theater for her friends. She bought 4 1/2 pounds of candy for 3 friends to share. How many pounds of candy will each of her friends have? (work shown if possible please
answered
Dec 22, 2020
Mathematics
middle-school
3
votes
190k
views
How did mechanization affect prices?
answered
Dec 20, 2020
History
middle-school
3
votes
182k
views
Brown & Smith, Inc. engages in the design, development, making, and retail selling of designer jewelry in North America. Before approving a new design, the company draws it on a computer and then produces
answered
Nov 29, 2020
Business
high-school
6
votes
110k
views
HURRY PLS!!!!!!!! Let p: A car has automatic windows. Let q: A car has automatic seats. p v q is true for a total of how many cars? 40 54 66 80
answered
Aug 23, 2020
Mathematics
middle-school
4
votes
230k
views
How did the printing press positively affect newspaper design? A. It attracted reporters to journalism. B. It increased computer-generated graphics. C. It increased circulation due to its efficiency and
answered
Nov 14, 2019
History
high-school
4
votes
131k
views
Quadrilateral abcd is inscribed in a circle. M angle C is 64 degrees, M angle B is (6x+4) degrees, M angle C is (9x-1) degrees. What is the measure of angle D?
answered
Oct 7, 2019
Mathematics
college
2
votes
119k
views
According to some scientists, what resulted from the environmental conditions existing on primitive earth illustrated above?
answered
Sep 14, 2019
Biology
high-school
6
votes
11.3k
views
Where in the loudcloud classroom can students discuss topics that are unrelated to a course?
answered
Aug 12, 2019
Business
college
1
vote
59.8k
views
How many new volumes would each new cell contain whenever a cell splits?
answered
Jul 12, 2019
Biology
college
3
votes
191k
views
Which property would you use to simplify 3(y+6)
answered
Mar 27, 2019
Mathematics
middle-school
6
votes
80.4k
views
A store is selling two mixtures of nuts in 20-ounce bags. The first mixture has 15 ounces of peanuts combined with five ounces of cashews, and costs $4.25. The second mixture has five ounces of peanuts
answered
Dec 30, 2018
Mathematics
middle-school
4
votes
92.3k
views
What's the answer of this problem
answered
Dec 17, 2018
Mathematics
middle-school
4
votes
219k
views
Page:
« prev
1
2
3
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Search QAmmunity.org