menu
QAmmunity.org
Questions by IKenndac
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Questions by IKenndac
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Questions by IKenndac
Filter
User IKenndac
Recent activity
All questions
All answers
Write 3/4 cup per 1/2 serving as a unit rate
asked
May 13, 2021
Mathematics
high-school
1
answer
5
votes
3.9k
views
At a farming supply store 7 pounds of seed cost $153.37. If a farmer needed 4 pounds of seeds, how much would it cost him?
asked
Mar 26, 2021
Mathematics
high-school
1
answer
1
vote
234k
views
Y= f(x)= 49^x Find f(x) when x= 1/2
asked
Feb 21, 2021
Mathematics
middle-school
1
answer
1
vote
1.0k
views
What force causes Saturn to orbit the Sun? A. Magnetic force B. Gravitational force C. Nuclear force D. Elastic force
asked
Feb 11, 2021
Physics
middle-school
1
answer
1
vote
44.4k
views
Work out the value of x
asked
Sep 4, 2020
Mathematics
middle-school
1
answer
3
votes
188k
views
Select the correct answer from each drop-down menu. Which data set has a greater spread? Why? Set A: {38, 12, 23, 48, 55, 16, 18} Set B: {44, 13, 24, 12, 56} has a greater spread because Reset Next
asked
Aug 26, 2020
Mathematics
middle-school
1
answer
0
votes
98.8k
views
suppose that 11 inches of wire cost 66 cents at the same rate how much (in cents) will 28 inches of wire cost
asked
Jul 28, 2020
Mathematics
middle-school
1
answer
4
votes
117k
views
Los platos a el comedor b. Is sala c, d. la habitación el jardín
asked
May 7, 2020
Spanish
middle-school
2
answers
2
votes
228k
views
Page:
« prev
1
2
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.9m
questions
7.8m
answers
Search QAmmunity.org