menu
Qammunity.org
Answers by HelmiB
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Answers by HelmiB
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by HelmiB
Filter
User HelmiB
Recent activity
All questions
All answers
What were the social impacts that the Wall Street crash had on the U.S
answered
Dec 31, 2017
History
high-school
0
votes
86.8k
views
Can someone please help me with this question. What does 1/8 equal to
answered
Sep 14, 2017
Mathematics
middle-school
4
votes
184k
views
Jonathan is making his favorite pasta dish. He serves his mom 1/12 of the pot of pasta and his brother 1/6 of the pot. How much of the pot is left over?
answered
Sep 11, 2017
Mathematics
middle-school
3
votes
154k
views
How many moles of n are in 0.195 g of n2o?
answered
May 19, 2017
Chemistry
high-school
5
votes
34.8k
views
Which activity can occur without the use of energy? (1) contraction of muscle tissue (2) protein synthesis in a cell (3) active transport of minerals (4) movement of water across a membrane
answered
Jul 21, 2016
Biology
high-school
0
votes
1.0k
views
Donna purchased 3 bags of dog food. The total cost of her purchase, including a tax of $3.96, is $53.46.What is the cost of 1 bag of dog food? A. $3.96 B. $13.86 C.$16.50 D.$19.14
answered
Feb 5, 2016
Mathematics
middle-school
3
votes
143k
views
Page:
« prev
1
2
3
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Search Qammunity.org