menu
Qammunity.org
Answers by GavinH
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Answers by GavinH
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by GavinH
Filter
User GavinH
Recent activity
All questions
All answers
Erin's hourly salary went from $9.00 to $9.27. What percent raise did she recive
answered
Feb 27, 2018
Mathematics
high-school
2
votes
61.8k
views
Find the unit rate for 306 miles in 10 hours. A. 00.3 miles/hour B. 30.6 miles/hour C. 306 miles/hour D.3,060 miles/hour
answered
Jan 24, 2018
Mathematics
high-school
5
votes
652
views
Gavin bought 4 packages of chesse. Each package weighed 1.08 kilograms. How many kilograms of chesse did Gavin buy?
answered
Dec 11, 2017
Mathematics
middle-school
5
votes
5.7k
views
3 times the sum of b and f
answered
Oct 7, 2017
Mathematics
high-school
4
votes
134k
views
Thirty-one is three more than twice a number divided by three
answered
Aug 12, 2017
Mathematics
middle-school
0
votes
197k
views
How far has manned space exploration reached? a. Mars b. Jupiter c. the Moon d. Earth's orbit
answered
Mar 16, 2017
Geography
high-school
5
votes
190k
views
If 50 is 20% of a value, what is that value?
answered
Jul 11, 2016
Mathematics
middle-school
6
votes
25.5k
views
Page:
« prev
1
2
3
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Search Qammunity.org