menu
QAmmunity.org
Questions by Fiskolin
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Questions by Fiskolin
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Questions by Fiskolin
Filter
User Fiskolin
Recent activity
All questions
All answers
Two of these fractions with equivalent, which ones are they 4/5 6/9 or 2/3
asked
Dec 20, 2024
Mathematics
college
1
answer
3
votes
16.1k
views
During the american revolution the prices of goods went up this is a sign of?
asked
Nov 25, 2024
History
high-school
1
answer
0
votes
31.0k
views
Which of the following forces can make a ball move?
asked
Nov 8, 2024
History
high-school
1
answer
1
vote
104k
views
Tom purchases 4 gallons of paint and three brushes for $95. Stacy bought two gallon of paint and four brushes for $60 what is the cost of each gallon of paint
asked
Sep 25, 2024
Mathematics
high-school
1
answer
2
votes
171k
views
She went with the express service because she wanted the mail to arrive quickly. A. SpeedyChoice B. QuickDecision C. SwiftSelection D. FastPreference
asked
Aug 13, 2024
Business
high-school
1
answer
2
votes
28.9k
views
_____ refers to shows produced specifically for the syndication market. A. Off-network syndication B. Up-front syndication C. Special-purpose syndication D. First-run syndication E. Rerun syndication
asked
Aug 3, 2024
Computers and Technology
high-school
1
answer
5
votes
50.9k
views
What happens to the light incident on a colored surface? 1) It is absorbed 2) It is reflected 3) It is transmitted 4) All of the above
asked
Jul 14, 2024
Physics
high-school
2
answers
2
votes
31.9k
views
In entering attendance time data, the data entry clerk misread all 7's as 9's. Although some data were rejected, other data were processed against wrong employees, who happened to have a 9 instead of a
asked
Jun 22, 2024
Business
high-school
1
answer
1
vote
114k
views
DEATH OF A PARTNER, SIGNIFICANT OTHER OR PET:
asked
Feb 25, 2024
Law
college
1
answer
4
votes
37.4k
views
An example of a Risk Factor would be * A loving family Death of a parent A safe home Healthy foods
asked
Aug 18, 2023
Medicine
college
1
answer
7
votes
121k
views
Mai drove 14 laps on a race track. Each lap was the same length. If she drove a total of 30.8 miles what was the length of each lap?
asked
Apr 25, 2023
Mathematics
college
2
answers
15
votes
125k
views
Complete the sentence ; If i became police man,.......
asked
Mar 25, 2023
English
high-school
2
answers
3
votes
61.7k
views
3 squares = 27 feet How many feet represent 1 square?
asked
Dec 13, 2022
Mathematics
high-school
2
answers
9
votes
64.5k
views
3. A pair of sneakers that costs $60.50 is on sale for 20% off. Find the DISCOUNT. (5 Points) $20 O $12.01 $12.10 $48.40
asked
Sep 12, 2022
Mathematics
college
2
answers
0
votes
38.2k
views
Given below are some facts and predicates for some knowledge base (KB). State if the unification for either variable x or y is possible or not. If the unification is possible then show the unified values
asked
Apr 11, 2022
Computers and Technology
college
1
answer
0
votes
57.3k
views
The Stoosbahn's slope is 1/2. When you ride it to the top, you travel 4,929 feet horizontally. How far do you travel vertically?
asked
Apr 10, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
5
votes
113k
views
2x-y=-5 x+y=8 elimination
asked
Mar 9, 2022
Mathematics
college
1
answer
4
votes
235k
views
Please help math is hard!
asked
Mar 8, 2022
Mathematics
middle-school
2
answers
19
votes
30.7k
views
Carlos bought a new computer printer for $110.50 and some ink cartridges for $8.25 each. He spent a total of $176.50. The equation $176.50 = $110.50 + $8.25c can be used to solve this problem. Which two
asked
Jan 7, 2022
Mathematics
college
1
answer
9
votes
158k
views
When is data useful?
asked
Jan 2, 2022
Social Studies
high-school
2
answers
4
votes
23.5k
views
Page:
1
2
3
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Search QAmmunity.org