menu
QAmmunity.org
Answers by Fattire
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Answers by Fattire
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Fattire
Filter
User Fattire
Recent activity
All questions
All answers
Frank water body = frank ?
answered
Jul 12, 2022
Medicine
high-school
9
votes
207k
views
Y=2x-4 What is the five ordered pairs and completing the input/output table
answered
May 29, 2022
Mathematics
high-school
6
votes
155k
views
One store has carrots on sale for $1.1 for 3 pounds, while another store has carrots on sale for $0.78 for two pounds. Which store has the better deal? Maria want to buy a pencil for everyone in her class.
answered
Apr 30, 2022
Mathematics
high-school
2
votes
28.6k
views
The cost of an online movie rental service is $89.94 for 6 months. What is the cost per month? (Level 2)
answered
Mar 28, 2022
Mathematics
high-school
3
votes
14.3k
views
What is the transfer of genes from one population to another called ?
answered
Jan 2, 2022
Biology
high-school
5
votes
187k
views
Help me pls with these questions
answered
Dec 28, 2021
French
middle-school
3
votes
98.0k
views
Which relation is a function
answered
Dec 14, 2021
Mathematics
college
2
votes
219k
views
For the year ended December 31, 2021, Norstar Industries reported net income of $655,000. At January 1, 2021, the company had 900,000 common shares outstanding. The following changes in the number of shares
answered
Dec 3, 2021
Business
college
5
votes
229k
views
Jackie has $200 to spend. She buys a clock for $66, and wants to spend the rest on picture frames marked at $15 each. How many picture frames can she afford?
answered
Aug 24, 2021
Mathematics
high-school
4
votes
171k
views
Please answer this correctly
answered
Jul 20, 2021
Mathematics
college
4
votes
42.6k
views
Need Help ASAP algebra 2
answered
Jul 13, 2021
Mathematics
high-school
2
votes
210k
views
Gavin drives at a speed of 70 miles per hour how long will it take to drive 245 miles
answered
May 23, 2021
Mathematics
middle-school
5
votes
16.9k
views
√2 + √5 + √5 = A. √2 + 3√5 or B. √2 + 2√5 Which one ?
answered
May 9, 2021
Mathematics
high-school
3
votes
40.2k
views
If you were measuring a fat like shortening, cream cheese, or peanut butter, which type of measuring tool would you use? Liquid measuring cup, B Dry measuring cup
answered
Apr 5, 2021
Arts
high-school
2
votes
81.6k
views
Jack always drank soda whenever he hung out with his friends. On one particular occasion, Jack didn't have any soda to drink and as soon as he saw his friends, he became thirsty. Jacks friends represent
answered
Mar 25, 2021
Physics
high-school
5
votes
229k
views
Is -1 a rational number.
answered
Mar 10, 2021
Mathematics
college
4
votes
140k
views
Several types of organisms are described in the following table. Which group is the group of prokaryotic organisms? Number of ces cewall Group food Some 1 2 Unicaror 3 Some Some 4 Multicellular Group 1
answered
Mar 7, 2021
Biology
high-school
5
votes
214k
views
I need help on this ASAPPPPPPP
answered
Jan 6, 2021
Mathematics
college
5
votes
126k
views
Name a use for a sphere in the workplace
answered
Oct 11, 2020
Mathematics
middle-school
2
votes
235k
views
What is the main difference between primary and secondary sources?
answered
Jun 25, 2020
English
middle-school
1
vote
216k
views
Page:
« prev
1
2
3
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Search QAmmunity.org