menu
QAmmunity.org
Answers by Eldjon
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Answers by Eldjon
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Eldjon
Filter
User Eldjon
Recent activity
All questions
All answers
What is the value of Y?
answered
Dec 29, 2021
Mathematics
high-school
3
votes
28.1k
views
Besides writing, what other form of artistic expression emerged during the Harlem Renaissance? A drama B. musicals O C. mural painting © D. all of the above
answered
Nov 18, 2021
History
middle-school
0
votes
162k
views
How would you know if this combination is likely to be found in dirt? Please explain!
answered
Apr 29, 2021
Chemistry
middle-school
2
votes
204k
views
I need help please and thank you
answered
Apr 22, 2021
English
middle-school
0
votes
205k
views
No Fear Tracy Wilson 1 Austin reached into his backpack to make sure that it was there. He wasn't sure he needed his inhaler, but he was checking just in case. His chest was tight as he once again attempted
answered
Feb 13, 2021
English
high-school
2
votes
9.9k
views
A bakery offers a sale price of $2.90 for 3 muffins. What is the price per dozen?
answered
Feb 12, 2021
Mathematics
high-school
4
votes
20.9k
views
816,148 rounded to the nearest thousands
answered
Dec 18, 2020
Mathematics
middle-school
6
votes
66.1k
views
An investor owns a 10 unit duplex complex containing 20 apartments. Each apartment in the complex rents for $1500 per month. Last year all the apartments were occupied for 6 months. One apartment was vacant
answered
Sep 7, 2020
Business
high-school
3
votes
119k
views
Antibiotics are routinely introduced into the food of cattle, chickens and other livestock, which causes the animals to grow faster. Since the cost of antibiotics is low, the use of antibiotics is an easy
answered
Jul 14, 2020
Biology
college
2
votes
16.9k
views
Which statement provides the best counterclaim to Taney’s claim? Because Dred Scott was the son of a enslaved person, he would always be considered enslaved regardless of what the courts decided. Because
answered
Jun 20, 2020
English
middle-school
5
votes
183k
views
Misha ate 455 grams of grapes last week how many kilograms of grapes did she eat
answered
Mar 26, 2020
Mathematics
middle-school
2
votes
29.9k
views
Sharon has some one-dollar bills and some five-dollar bills. She has 14 bills. The value is 30 dollars. Solve a system of equations using elimination to find how many of each kind of bill she has.
answered
Feb 17, 2020
Mathematics
middle-school
3
votes
162k
views
Is 3 gallon greater than 54 cups
answered
Nov 25, 2019
Mathematics
middle-school
5
votes
4.9k
views
oseph and Alex each qualify for a $0 down payment and 3.5% interest on a car loan. Joseph makes a down payment on the car, but Alex does not. How will their choices affect each person's loan?
answered
Nov 20, 2019
Mathematics
college
6
votes
17.9k
views
The sum of two numbers is 64. One number is 8 more than the other. What are the two numbers?
answered
Nov 17, 2019
Mathematics
college
4
votes
39.5k
views
Solve |3h+1|=7h The solution is h=
answered
Aug 20, 2019
Mathematics
middle-school
2
votes
81.9k
views
What postulate does this set of statements represent?
answered
Jun 19, 2019
Mathematics
high-school
3
votes
213k
views
Which of the following inequalities is graphed below?
answered
May 20, 2018
Mathematics
high-school
6
votes
227k
views
15 * 4 2/3 please help
answered
Mar 24, 2018
Mathematics
high-school
0
votes
138k
views
Mr. Benavidez has 600 coins in his collection. Ms. Mcevoy has 10 times as many coins as Mr. Benavidez. How many stamps does Ms. Mcevoy father have? by using number words.
answered
Dec 30, 2017
Mathematics
middle-school
2
votes
138k
views
Page:
« prev
1
2
3
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Search QAmmunity.org