menu
QAmmunity.org
Questions by Dhafin Rayhan
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Questions by Dhafin Rayhan
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Questions by Dhafin Rayhan
Filter
User Dhafin Rayhan
Recent activity
All questions
All answers
Which of the binomials below is a factor of this expression? 121A2-64B2 A. 121A+8B B. 11A+32B C. 121A +32B D. 11A+8B
asked
Sep 3, 2019
Mathematics
high-school
1
answer
4
votes
121k
views
The decline of collagen, elastin, and melanin in a person's body are primarily related to _______ changes that occur in late adulthood. A. sensory B. heart-lung C. cosmetic D. sexual
asked
Aug 14, 2019
Health
high-school
2
answers
1
vote
90.5k
views
Many Southern families participated in the following events except: fox hunts the arrival of the ship from England market day horse races
asked
Jan 10, 2019
History
middle-school
2
answers
3
votes
102k
views
Sandy borrows Mike's car for the weekend. The car gets a flat tire, so Sandy purchases a new one. Mike now owns the new tire. This method of acquiring ownership is called ________.
asked
Nov 11, 2018
Business
college
1
answer
2
votes
137k
views
Which equation describes the same line as y – 5 = –2(x + 4)? A y= -2x+3. B. y= -2x-8 C. y= -2x-2 D. y= -2x+9
asked
Nov 2, 2018
Mathematics
high-school
2
answers
2
votes
232k
views
true or false. celia cruz tried but was not allowed to return to her homeland following the death of her mother
asked
Mar 10, 2018
Spanish
high-school
2
answers
4
votes
175k
views
When does a document become a record
asked
Aug 27, 2017
Computers and Technology
college
2
answers
4
votes
101k
views
Necesito ir a la tintoreria _____lavar mi traje.
asked
Jun 27, 2017
Spanish
high-school
2
answers
2
votes
56.2k
views
What is the term used to describe the stoppage of bleeding by any one of several means?
asked
Feb 16, 2017
Health
high-school
1
answer
5
votes
179k
views
you buy six notebooks and a backpack. The cost of the backpack is$ 17.90. You pay 6% in sales tax. Your total bill is $30.74 how much does each notebook cost?
asked
May 1, 2015
Mathematics
middle-school
2
answers
4
votes
52.3k
views
Page:
« prev
1
2
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
8.2m
questions
10.9m
answers
Search QAmmunity.org